Z J A Z D
Jesienią 2024 roku spotkamy się w środkowo-północnej części naszego kraju, a konkretnie w malowniczym Toruniu, w luksusowym hotelu Copernicus.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziemy mieli okazję podziwiać konstelację MiŚOT, odkrywać nowe gwiazdy wśród pasjonatów branży telekomunikacyjnej, wspierać się oraz wymieniać doświadczenia. Będziemy przede wszystkim rozmawiać!
Zaprosiliśmy na ten Zjazd wyjątkowe osobowości, które swoją pasją zarażą nas w możliwie najlepszy sposób. To będzie niezapomniana podróż…
Agenda, którą dla Was tworzymy, to prawdziwa rakieta! Będzie – jak zawsze – mnóstwo rozmów, szkoleń, wykładów, które są tak ważne dla operatorów Wyniesiecie z tego Zjazdu ogromną dawkę świeżej wiedzy i wsparcia.
Nie zabraknie kultowej Meliny MiŚOT – obiecujemy, że będzie niebiańsko. Bez siana, za to z ogromną liczbą gwiazd za barem.
Wkrótce zdradzimy więcej szczegółów, ale już teraz zapnijcie pasy, bo startujemy z rejestracją!
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!
Zapiszcie się już teraz i dołączcie do naszego Zjazdu konstelacji MiŚOT w Toruniu!
APLIKACJA
Aplikacja Zjazd MiŚOT ułatwia uczestnikom korzystanie z atrakcji i merytoryki wydarzeń. Dzięki temu rozwiązaniu są oni na bieżąco informowani o wykładach, szkoleniach, atrakcjach, posiłkach i wszystkich innych wydarzeniach bądź sytuacjach, aby nie ominęło ich coś kluczowego.
<więcej o aplikacji>
REJESTRACJA
* cena dla MiŚOT tylko dla firm spełniających warunki opisane tutaj: misot.pl/o_nas
** koszulka zjazdowa w prezencie
*** O ceny wejściówek dla Partnerów i Wystawców pytaj na [email protected]
**** Cena za dwuosobowy pokój dla uczestników Zjazdu to koszt 490 zł brutto za dobę wraz ze śniadaniem.
AGENDA
Zjazdy MiŚOT słyną z bardzo mocnej merytoryki. Organizatorzy starają się proponować tematy ważne dla środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, zapraszając najlepszych ekspertów i praktyków. Równie ważny jest udział MiŚOT-ów, ich doświadczenia oraz wiedza. W Toruniu uczestnicy także mogą liczyć na trzy dni pełne ciekawych tematów podczas paneli, wykładów i warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Swobodna atmosfera i możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami będą dodatkowym atutem Zjazdu.
12:00 – 20:00 REJESTRACJA
Paweł Gniadek
18:30 – 19:30 Czas na relaks i korzystanie z atrakcji hotelu
19:30 – 24:00 B4 Party
8:00 – 10:10 REJESTRACJA
Jakub Woźny / Kancelaria Prawna Media, Tomasz Opolski / Ministerstwo Cyfryzacji
9 listopada mija termin na wdrożenie PKE. Wszystko zrobiłeś? Masz wolne. Nie jesteś pewien? Przejdziemy przez listę obowiązków, by nic Cię nie zaskoczyło. Nie zdążyłeś ruszyć tematu? Nie takie rzeczy robiono w dwa dni…
Michał Gramatyka / sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Anna Streżyńska / Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Paweł Wołoch / ZTK w Polsce Izba Gospodarcza, Krzysztof Czuszek / prezes MiŚOT SA
Paweł Białas / Grupa MiŚOT
Michał Latuszewski – Kancelaria KLARP
Zmiany te mają wpływ na m.in. formy zawierania umów, treść tych umów, odszkodowanie w przypadku jej wcześniejszego rozwiązania, które zastępuje dotychczasowy zwrot ulgi; ograniczanie/zawieszanie/wypowiadanie umów z abonentami dłużnikami. Podczas wystąpienia dowiecie się o Państwo o najistotniejszych zmianach i sposobach dostosowania się do nich.
Krzysztof Czuszek, Paweł Białas / EPIX
Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Krzysztof Czuszek / MiŚOT SA
Bartosz Smulczyński / Projekt MdS
Zaprezentujemy wsparcie dla środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych w zakresie wymogów NIS 2. Omówimy m.in. proces certyfikacji, jego formę i poziomy. Zaprezentujemy pakiet szkoleniowy, audyty, testy, dokumentację, wdrożenia i inne benefity.
Artur Tomaszczyk, Artur Florczyński
Po co powstała? Co już zrobiono? Obszary wsparcia. Metody i kanały komunikacji. Gdzie szukać rekomendacji?
Maciej Linscheid / Projekt MdS
Omówimy wnioski z działania systemu, powiemy, jak go kupić, porównamy z rozwiązaniami do tej pory stosowanymi u operatorów. Odpowiemy na pytanie, kiedy będzie scrubbing i na jakim obecnie jest etapie.
Michał Matuszewski
Omówimy przepisy prawa, obowiązki i formalności inwestora i wykonawcy związane z BHP.
Tomasz Myśliwiec
poznaj kluczowe aspekty filozofii rozwoju systemu NET47/NET360, ukazujące jego ewolucję począwszy od modyfikacji LMS, poprzez stworzenie autorskiego rozwiązania w wersji 2.0, aż po plany dotyczące wersji 3.0. Ukażemy znaczenie ciągłego rozwoju, uwzględniania pomysłów klientów oraz zaangażowania użytkowników w kształtowanie naszej platformy. Prezentacja będzie okazją do poznania historii, obecnego stanu i przyszłości systemu.
Arkadiusz Skubida / Huawei Enterprise Polska
Przegląd rozwiązań radioliniowych Huawei, ich zastosowań, przewag i użyteczności w budowie sieci dosyłowej oraz pozyskiwaniu nowych klientów.
Jacek Kulig / Base-IP
Jakie osiagnąć efektywne korzyści stosując studnie z tworzyw sztucznych w pasywnej infrastrukturze zewnętrznej. Prezentacja na przykładach pokaże, w jakich obszarach możemy szukać oszczędności – efektywności przy zastosowaniu takich produktów. Jest wiele różnych aspektów zastosowania tego typu rozwiązań, mogą one w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie efektywności procesów inwestycyjnych; zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i czasowym. Produkty ROMOLD to rozwiązania pozwalające na łatwe i szybkie budowanie infrastruktury zewnętrzej przy znacznej oszczędności kosztów i czasu. Oferta pozwala na ich dopasowanie do potrzeb klientów, specjalne modele logistyczne pozwalają na szybkie i rytmiczne realizowanie potrzeb klientów.
Ondřej Caletka / RIPE NCC
W tym wystąpieniu omówimy luki w BGP i sposób, w jaki RPKI pomaga zabezpieczyć globalną infrastrukturę routingu internetowego. Dostarczymy wskazówki, jak rozpocząć korzystanie z RPKI zarówno po stronie publikowania, jak i walidacji.
(wykład w języku angielskim)
Artur Stefanowicz / TVIP
Marcin Kaczyński / Network Expert
W dobie nieustannego rozwoju i informatyzacji wciąż powstają nowe technologie. Jedną z nich jest EVPN – czyli nowoczesne i skalowalne rozwiązanie dla usług L2/L3 w MPLS. Opowiem Ci jaką przewagę ma EVPN w porównaniu do tradycyjnych metod i dlaczego warto rozważyć jego wdrożenie.
Dariusz Fudala, Andrzej Fudala / SayF
O bezpieczeństwie informacji na bazie nowych przepisów PKE i nie tylko.
OBIAD
Jarosław Juszkiewicz / Radio 357
Rewolucja informatyczna, która zmieniła życie miliardów ludzi na całej planecie, rozpoczęła się w kosmosie. Technologiczny wyścig pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim doprowadził do gwałtownego rozwoju mikroelektroniki, a także innowacyjnych technologii telekomunikacyjnych, które wykorzystujemy do dziś. W jaki sposób przekazywano na żywo pierwsze kroki Neila Armstronga na Księżycu? Czy możemy nadal komunikować się z kosmicznymi sondami wystrzelonymi w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku? Na czym polega praca operatorów drona latającego na Marsie? W jaki sposób pewien telekomunikacyjny eksperyment doprowadził do przełomowego odkrycia w kosmologii? Na te i inne pytania w swojej prezentacji odpowie dziennikarz Radia 357 i popularyzator nauki Jarosław Juszkiewicz, którego głos znają wszyscy użytkownicy aplikacji Google Maps i Yanosik.
Tomasz Brol
Tomasz Brol, pionier amatorskiego baloniarstwa stratosferycznego, posiadacz kilku rekordów, opowie o projekcie, dzięku któremu w 10 lat udało się doprowadzić do rzeczy pozornie niemożliwej – oblotu kuli ziemskiej z użyciem balonu „odpustowego”. Zapraszamy na trzymającą w napięciu opowieść nie tylko dla inżynierów.
Krzysztof Kołodziej, Wojciech Szymczak / Kancelaria Prawna Media
Paweł Białas / Grupa MiŚOT
Jan Jeliński / Kancelaria Prawna Media
Najistotniejsze informacja o odpowiedzialności za zobowiązania spółki z perspektywy wspólników, członków zarządu, prokurentów i członków rad nadzorczych.
Sebastian Kachel / MiŚOT SA
Usługi głosowe to ważny, choć – wydaje się – niedoceniany przez operatorów sektor rynku. Pomimo iż jest to segment powoli oddający pola telefonii mobilnej, to w 2023 roku z usług telefonii stacjonarnej nadal korzystało 2,1 mln abonentów, a z VOIP 2,8 mln, z których MiŚOT-om udało się pozyskać do tej pory ledwie kilka procent. To rynek wart 1,2 mld zł zdominowany przez dużych operatorów.
Marek Ruciński / Kancelaria Prawna Media
Przedstawienie najistotniejszych informacji o fundacjach rodzinnych z perspektywy MŚP, omówienie zasad ich działania, przydatności gospodarczej i zasad opodatkowania. Określenie sytuacji, w których warto rozważyć założenie fundacji rodzinnej.
Łukasz Biernacki / Projekt MdO
W 2018 roku rozpoczęliśmy świadczenie usług dla OSE na okres 60 miesięcy. Choć te 5 lat już minęło, nasze usługi są nadal aktywne. Dlaczego tak się stało i co możemy zrobić, aby ten stan trwał dalej? Podczas prelekcji przyjrzymy się bliżej tym zagadnieniom, omówimy kluczowe czynniki, które wpłynęły na przedłużenie współpracy oraz przedstawimy strategie, które mogą pomóc utrzymać ten sukces w przyszłości.
(spotkanie tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych)
17:00 – 20:00 Czas na relaks i korzystanie z atrakcji hotelu
20:00 – 4:00 xBest antyGala. Wieczór bez garniturów i szpilek.
ŚNIADANIE
Jeden na jeden
Rozmowa z Marzeną Rudnicką, prezeską Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej na temat potrzeb osób 60+ w zakresie dostępu do usług telekomunikacyjnych w małych miejscowościach, obsługi sprzedażowej, edukacji oraz cyberbezpieczeństwa. Przedstawimy badania, przełamiemy stereotypy, podpowiemy jak stworzyć inkluzywną ofertę oraz jakie podjąć działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
Panel: Aleksandra Czerech, Paweł Gniadek / MiŚOT SA, Marcin Pilak / TeleCentrum, Maciej Różański / Systemia, Sebastian Pycia / Art-Com, Artur Wojtysiak / Danar
Jak dotrzeć z ofertą i skutecznie współpracować z różnymi grupami klientów – seniorami, niepełnosprawnymi, osobami z problemami finansowymi? Czy istnieją rozwiązania uniwersalne – skuteczne w kazdym miejscu i u każdego operatora. Prezentujemy operatorskie know-how.
Aleksandra Czerech / MiŚOT SA
Aleksandra Czerech, Magdalena Drozdowska, Paweł Gniadek / Fundacja Lokalni
Łukasz Biernacki, Artur Tomaszczyk / Projekt MdI
Wyrusz z nami w kosmiczną misję, podczas której zbadamy tajemniczy wszechświat sztucznej inteligencji. W przestrzeni, gdzie granice między użytecznym a nieużytecznym są równie rozmyte jak horyzont zdarzeń, przyjrzymy się technologii AI, która może być dla MiŚOT zarówno gwiazdą przewodnią, jak i czarną dziurą pochłaniającą zasoby. Odkryjemy przykłady, które mogą wynieść Twoją organizację na orbitę sukcesu, ale też te, które mogą okazać się dryfującymi satelitami bez celu. Czy jesteś gotowy na tę podróż przez kosmos AI? Odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć.
Marcin Marzec / SafeKiddo
Aplikacja ochrony rodzicielskiej oraz inne rozwiązania dla mniejszych firm, aby w prosty sposób mogły spełnić nadchodzące wymogi regulatora w zakresie blokowania pornografii i nie tylko.
Ernest Kurzeja / Multikom IT
Technologie elektroniczne, smartfony, gry, media społecznościowe są obecne dzisiaj nawet wśród najmłodszych dzieci. Z myślą o nich został stworzony program edukacji, w który zaangażowali się specjaliści cyberbezpieczeństwa, aby chronić najmłodszych przed zagrożeniami poprzez edukację i zabawę. Projekt ma na celu dzielenie się wiedzą z nauczycielami oraz rodzicami, aby mogli oni przekazywać naszym najmłodszym najlepsze oblicze technologii.
Jan Jeliński / Kancelaria Prawna Media
Przedstawienie kluczowych informacji o zarządzie sukcesyjnym, w tym o zasadach jego działania, sposobie ustanowienia i momencie wygaśnięcia.
Marek Ruciński / Kancelaria Prawna Media
Omówienie na przykładach konkretnych mechanizmów sprzyjających dziedziczeniu w umowach spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
Michał Latuszewski / Kancelaria KLARP
Podczas prowadzenia przedsiębiorstwa właściciel firmy lub osoby nią zarządzające zmuszone są, z różnych powodów, rozstać z pracownikiem. W zależności od przyczyn rozwiązania umowy o pracę i oczekiwań jej stron co do okresu zakończenia współpracy prawo pracy nakłada na pracodawcę różne obowiązki. Podczas wystąpienia dowiecie się Państwo o różnicach w rozwiązywaniu umów za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem, czy też dyscyplinarnie z pracownikiem. Wiedza ta może pozwolić uniknąć w przyszłości niepotrzebnych przepychanek prawnych z pracownikiem, sankcji od Państwowej Inspekcji Pracy lub niekorzystnych rozstrzygnięć w postępowaniach sądowych, jakie wszcząłby względem Państwa pracownik.
Panel: Marek Nowak, Tomasz Brol, Artur Tomaszczyk, Sebastian Kachel / Projekt MdI
LoRaWAN to technologia, którą promuje się od kilku lat w Polsce. Budowa ogólnopolskiej sieci na bazie infrastruktury lokalnych operatorów i technologii Sencito nie została jednak, jak dotąd, pomyślnie sfinalizowana. Szczerze i bez znieczulenia mówimy o plusach i minusach tego projektu.
ZAKOŃCZENIE ZJAZDU
POPRZEDNIE ZJAZDY
WSPIERAJĄ NAS
KONTAKT
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |