LOKALNE ZJAZDY MiŚOT

NA ZJAZD ZAPRASZAJĄ

WSPÓŁORGANIZATORZY

ZOBACZ JAK BYŁO

Zjazd MiŚOT Edycja Wschód - Janów Podlaski
28 - 29 KWIETNIA 2022 r.

Before Party

Before Party

Before Party, a następnie dwa dni intensywnych, merytorycznych spotkań w gronie operatorów – tak w skrócie można przedstawić każdy Lokalny Zjazd MiŚOT.

Prelekcje

Prelekcje

Uczestnicy wysłuchali prelekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa, finansów i zarządzania.
Zapoznali się z analizami aktualnej sytuacji w branży i wzięli udział w interesujących panelach dyskusyjnych przedstawiając także własny punkt widzenia. Nie brakowało przy tym trudnych pytań i zaskakujących konkluzji.

Prelekcje

Prelekcje

Dowiedzieli się, jak rozwija się największy węzeł wymiany ruchu IX w Polsce i co zyskują MiŚOT-y współpracujące z EPIX.

 

Duże zainteresowanie wzbudziła także prezentacja i dyskusja dotycząca projektu budowy ogólnopolskiej sieci LoRaWAN, którą rozpoczęła Grupa MiŚOT.

Party

Party

Wieczorem odbyła się gala TeleOdpowiedzialnych, wyłoniono zwycięzców w konkursie sponsorskim oraz był też czas na rozrywkę i występy zespołów muzycznych.

Mamy to na video

Mamy to na video

Więcej filmów ze Zjazdu znajdziecie na MiŚOT-owej stronie na Facebooku

O wydarzeniu szeroko pisały też media:

Mali i średni operatorzy zjednoczeni – relacja z Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Janowie Podlaskim

Zakończył się Lokalny Zjazd MiŚOT w Janowie Podlaskim. Wśród najmocniejszych punktów wydarzenia wymienić należy operatorski hyde park, bloki dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz budowy polskiej sieci LoRaWAN.

Lokalni ISP dyskutują, jak radzić sobie z presją inflacji i regulacji

Lokalni operatorzy wskazują, że wiele wprowadzanych regulacji i przepisów uderza szczególnie w nich. Boją się, że klientów zabierze im nie tylko operator strategicznej sieci bezpieczeństwa (OSSB), bo to nie jedyny podmiot publiczny, który w najbliższym czasie może być powołany do świadczenia usług telekomunikacyjnych. Pojawił się bowiem też pomysł, by Przywięzienny Zakład Pracy zapewniał telefonię w aresztach i więzieniach, a Organizator Wojskowego Systemu Telekomunikacyjnego ma zyskać szersze kompetencje.

Multimetro TeleOdpowiedzialnym Roku 2021

TeleOdpowiedzianym Roku 2021 została mikołowska firma Miconet posługująca się marką handlową Multimetro. Wśród wyróżnionych znalazły się: Interkonekt (Fiber), Fiberway i Pasjo.net (Piekary.net). Organizatorzy przyznali również dwa wyróżnienia specjalne za wsparcie pomocy Ukrainie. Otrzymały je Syrion i FajnyNet.

Operatorzy telekomunikacyjni z pomocą dla lokalnych społeczności

Sześć firm teleinformatycznych zrzeszonych pod szyldem MiŚOT, czyli Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych, odebrało pod koniec kwietnia nagrody w konkursie #TeleOdpowiedzialny Roku 2021.

Lokalne zjazdy przyciągają nowych MiŚOT-ów

Jednym z zamierzonych celów wprowadzenia formuły Lokalnych Zjazdów Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych było zainteresowanie działalnością Grupy MiŚOT i Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej nowych firm z branży telekomunikacyjnej. Czy udało się to osiągnąć?

Mali i średni operatorzy będą dyskutować o przyszłości rynku telekomunikacyjnego w Polsce

Około 30 procent polskiego rynku telekomunikacyjnego obsługują mali i średni operatorzy. Ponad 3,5 tysięcy polskich przedsiębiorców konkuruje z wielkimi, przeważnie zagranicznymi firmami telekomunikacyjnymi dostarczając internet, telefonię i telewizję. W dniach 14-15 czerwca w Kołobrzegu obędzie się ich lokalny zjazd. TVN24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz jak wyglądała agenda z Janowa Podlaskiego:

Producent Zjazdów:

Kontakt dla Uczestników:

+48 780 118 730

Kontakt dla Partnerów:

+48 602 495 064