MdM 2023

DNI
GODZINY
MINUTY
SEKUNDY

LOKALNY
ZJAZD MiŚOT

LOKALNY
ZJAZD MiŚOT

__ORGANIZATORZY

__PRODUKCJA

WIOSNA 27 – 29 marca 2023 r. w Wiśle zainaugurujemy sezon konferencyjny w branży telekomunikacyjnej. Warto wziąć udział w wydarzeniu, aby dowiedzieć się, co nowego w rzeczywistości prawnej i biznesowej, jak radzić sobie z nowymi wyzwaniami, poznać TeleOdpowiedzialnego Roku 2022, a przede wszystkim spotkać się w branżowym gronie. Zapewne pierwszy raz odwiedzisz pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain w Wiśle.  
 
JESIEŃ 22 – 24 listopada zapraszamy na branżowe podsumowanie roku 2023. Miejsce będzie dla Państwa niespodzianką, ogłosimy je z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Razem z ekspertami, przedstawicielami organizacji branżowych, a przede wszystkim operatorami odpowiemy sobie, jaki był mijający rok dla branży telekomunikacyjnej i środowiska MiŚOT-ów.   
 

Na Lokalnych Zjazdach MiŚOT dowiecie się o zmianach na rynku telekomunikacyjnym, nowych regulacjach, trendach, o tym, co dzieje się w organizacjach branżowych, a przede wszystkim o rozwoju projektów dla MiŚOT-ów: EPIX, MdO, MdS, MdM, MdI, TeleCentrum, Lokalnych, TeleOdpowiedzialnych, Fundacji Lokalni, Publikonie, Akademii MiŚOT i wielu innych.

W 2023 roku spotykamy się na dwóch Lokalnych Zjazdach MiŚOT. W marcu rozpoczynamy sezon zjazdowy, zaś w listopadzie zaprosimy na branżowe podsumowanie roku. 

Zachęceni przez środowisko małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych postanowiliśmy utrzymać formułę Zjazdów MiŚOT. Wydarzenia te w 2021 i 2022 roku cieszyły się dużą popularnością w środowisku. W tym roku zapraszamy na zjazdy pełne pozytywnych emocji, merytoryki i dobrej zabawy.

27-29.03.2023

Wisła / Crystal Mountain ★★★★★

 

Wyjątkowe miejsce z panoramicznym widokiem i perspektywą na fantastyczny, wiosenny Lokalny Zjazd MiŚOT! Ten luksusowy hotel w Wiśle, zbudowany na zboczu Góry Bukowej oferuje 491 eleganckich pokoi – każdy z widokiem na beskidzkie szczyty. Niepowtarzalne wnętrza, przestronne centrum konferencyjne, wspaniała kuchnia, nowoczesny design, mnóstwo atrakcji i powiew świeżości tego wyjątkowego miejsca – to wszystko czekać będzie na Was już niebawem!

WIOSNA__

__JESIEŃ

22-24.11.2023

NIESPODZIANKA

AGENDA

Lokalne Zjazdy MiŚOT słyną z bardzo mocnej merytoryki. Organizatorzy starają się proponować tematy ważne dla środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, zapraszając najlepszych ekspertów i praktyków. Równie ważny jest udział MiŚOT-ów, ich doświadczenia oraz wiedza. W Wiśle uczestnicy także mogą liczyć na trzy dni pełne ciekawych tematów podczas paneli, wykładów i warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Swobodna atmosfera i możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami będą dodatkowym atutem Zjazdu.

rozwiń

SALA GŁÓWNA

SALA WYKŁADOWA

SALA WARSZTATOWA

REJESTRACJA

13:00 - 16:00

Sala Warsztatowa

MiŚOT Akademia: Przygotuj firmę na zmianę (konsolidacja)

Piotr Pytel

16:00 - 18:30

Sala Wykładowa

ISP Forum na żywo, czyli... MiŚOT-owy Hyde Park. Co dziś dręczy operatora?

(spotkanie tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych)

19:30 – 24:00 Before Party – na luzie i po góralsku

Kapela góralska Beskidzcy Zbóje

DJ Martin

SALA GŁÓWNA

SALA WYKŁADOWA

SALA WARSZTATOWA

REJESTRACJA

10:00 - 10:05

Sala Główna

Witajcie w Wiśle. Zapowiedzi i obietnice - wszystko po to, aby sprawnie trafić do Meliny, na obiad i nasze imprezy oraz wiedzieć, jak i co klikać w aplikacji

10:05 - 10:45

Sala Główna

Na rozgrzewkę i już z grubej rury: Konsolidacja sektora telekomunikacyjnego - trend czy konieczność? Jak to robią inni?

Krzysztof Zawadzki - ekspert ekonomiczny

W wielu obszarach gospodarki obserwujemy procesy konsolidacyjne. Dlaczego firmy łączą się, jakie przynosi to skutki? Jak na tym wypada klient?

10:45 - 11:15

Sala Główna

Nasi partnerzy mają głos - zapraszamy na dwa dni pełne atrakcji i solidnej merytoryki

Bartosz Nowak, Paweł Gniadek, przedstawiciele partnerów i sponsorów

Przedstawiciele partnerów i sponsorów zapraszają na swoje prelekcje i stoiska, informują o atrakcjach, które przygotowali dla uczestników.

11:15 - 12:00

Sala Główna

Dzień dobry PKE - rewolucji prawnej czas start

Ewelina Grabiec, Kamila Mizara-Płaczek - itB Legal

Przybliżymy temat regulacji praw i obowiązków abonentów według aktualnego projektu PKE oraz nakreślimy te obszary, w których PKE najwięcej zmieni w stosunku do aktualnie obwiązujących przepisów. Będzie też o tym, jak i kiedy przygotować się do stosowania nowych przepisów, które pewnie zaczną obowiązywać jeszcze w 2023 r. Czy mamy się czego obawiać?

11:00 - 12:00

Sala Wykładowa

Praktyka konfiguracji IPv6 w Internecie

Łukasz Bromirski

Sesja skupi się na przykładach i omówieniu konfiguracji IPv6 dla różnych scenariuszy związanych z routingiem BGP. Omówimy i pokażemy przykłady konfiguracji: brzegu z wieloma operatorami, agregacji użytkowników, scenariuszy korzystania z BGP RR do optymalizacji konfiguracji oraz BGP AddPath do optymalizacji inżynierii ruchowej, podłączania się do IXP oraz bardziej zaawansowane scenariusze, jak np. wykorzystanie VRFów do kreowania tablic routingu dla wielu różnych grup klientów. Wszystko proste, wszystko z wykorzystaniem IPv6.

11:00 - 11:30

Sala Warsztatowa

Oferta firmy TVIP

Artur Stefanovic

12:00 - 12:30

Sala Główna

Panel dyskusyjny: Bum... A wydawało się, że 2022 rok był trudny i gorzej być nie może. Nie odpuszczamy jednak 🙂

Panle dyskusyjny: Marek Nowak - isportal.pl, Adam Wołk - Jankowski - KIKE, Łukasz Bazański - itB Legal, Krzysztof Czuszek - Grupa MiŚOT

Czy twórcy prawa i administracja chcą wyeliminować Małych i Średnich Operatorów z rynku, faworyzując dużych? Czy jest możliwy jeden wspólny głos MiŚOT-ów? Kto nas powinien reprezentować?

12:00 - 12:20

Sala Wykładowa

100% zielonej energii w standardzie Energia 2051 oraz - oferta dla MiŚOT oraz potencjał cross sellingu

Grzegorz Lot - Polenergia Sprzedaż

11:30 - 12:00

Sala Warsztatowa

#optymalny system

Łukasz Biernacki

Odkryj sekret optymalności: jak stworzyć system, który dostosuje się do Twoich potrzeb i przyniesie mierzalne rezultaty.

12:30 - 13:15

Sala Główna

Kompleksowe usługi i produkty dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Projekty Grupy MiŚOT

Adam Kossowski, Krzysztof Czuszek, Sebastian Kachel, Ilona Malik, Paweł Białas, Maciej Linscheid, Łukasz Biernacki, Tomasz Brol, Marcin Pilak, Krzysztof Fujarski, Marcin Orocz, Aleksandra Czerech, Paweł Gniadek

Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez misotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), MiŚOT Akademii i Fundacji Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR). Jak postępuje proces udostępnienia akcji MiŚOT SA?

12:20 - 12:40

Sala Wykładowa

e-mobility – potencjał współpracy

Grzegorz Lot - Polenergia Sprzedaż

12:40 - 13:00

Sala Wykładowa

Fotowoltaika dla Biznesu - oferta dla MiŚOT oraz potencjał cross sellingu

Kamil Sankowski - Polenergia Fotowoltaika

12:00 - 12:45

Sala Warsztatowa

Wszystko wszędzie naraz – Huawei storage

Konrad Tutak

Warsztat. Przekrojowa prezentacja o możliwościach wykorzystania systemów pamięci masowej Huawei: wysoka dostępność, multi-tenancy, bezpieczne kopie danych, wieloprotokołowy dostęp, backup & recovery, archiwizacja, monitoring, streaming.

12:45 - 13:00

Sala Warsztatowa

AdaptiveOMCI: Interoperacyjność w sieciach GPON i XGS-PON sposobem na stabilizację kosztów

Radosław Ziemba - Fibrain

13:15 - 13:30

Sala Główna

Radio 357 i Grupa MiŚOT zapraszają na lokalne reportaże

Paweł Sołtys, Sebastian Kachel, Paweł Gniadek

13:30 - 14:00

Sala Główna

Znów Was zaskoczymy! Mamy coś dla Was - nowe produkty dla MiŚOT-ów

Paweł Białas, Aleksandra Czerech

Wywiązujemy się z obietnic. Zapraszamy na premierę nowych produktów dla MiŚOT-ów

13:00 - 13:30

Sala Wykładowa

Organizacja ucząca się. Dlaczego inwestycja w szkolenia pracowników zwiększają wycenę Twojej firmy?

Małgorzata Świerkosz-Hołysz

Pracownicy uważają, że szkolenie jest jedną z ważniejszych rzeczy oczekiwanych w pracy u operatorów, a połowa z nich dodaje, że mają one wpływ na budowanie morale zespołu. Firmy, które często wysyłają swoich pracowników na szkolenia, mają w wyższą produktywność i wyższy przychód. Jak zmienić koszt szkolenia pracowników w dobrze zwracającą się inwestycję.

13:30 - 14:00

Sala Wykładowa

GPON Stick, przygody z Mikrotikiem i jak odpalić 2.5G

Marcin Kuczera

13:00 - 14:00

Sala Warsztatowa

Nabycie/aport przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w procesach konsolidacyjnych – problemy praktyczne

Łukasz Bazański

Warsztat poświęcony pojawiającym się w praktyce problemom dotyczącym nabywania czy wnoszenia aportem przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia „przenoszenia” abonentów, tytułów prawnych do nieruchomości, praw z umów, rozliczeń wpływów z opłat abonamentowych. 

(warsztat tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych - zapisy przy rejestracji na zjeździe)

14:00 – 15:00    Obiad

15:00 - 15:30

Sala Główna

Czy zabraknie energii i czy już zawsze będziemy skazani na drogi prąd?

Stanisław Tokarski - prof. AGH Kraków, ekspert gospodarczy

Jak będzie wyglądała energetyka w Polsce i jaki to ma wpływ na nasz biznes? Co robić, aby koszty energii nie zabiły naszych firm?

15:00 - 16:00

Sala Wykładowa

Czy tylko za własną kasę? Nowe dotacje na szerokie pasmo

Małgorzata Kuczyńska

Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni inwestują. W wielu obszarach wyprzedzają dużych i popularnych operatorów telekomunikacyjnych. Do tej pory większość przedsięwzięć MiŚOT-y finansowali ze środków własnych. Czy może się to zmienić?

15:00 - 16:00

Sala Warsztatowa

Samowola budowlana w telekomunikacji - czyli kiedy budujmy w „szarej strefie" i jak z niej wyjść?

Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk - itB Legal

Wyjaśnimy, kiedy inwestycja jest samowolą budowalną i jakie konsekwencje się z tym wiążą. Porozmawiamy o tym, kiedy MiŚOT-owi grozi decyzja o rozbiórce, a kiedy sprawę można załatwić postępowaniem legalizacyjnym. O samowoli opowiemy szerzej, skupimy się także na „legalizacji" infrastruktury budowanej bez decyzji o zajęciu pasa drogowego oraz bez zgody właściciela nieruchomości.

15:30 - 16:00

Sala Główna

Panel: Czy zabraknie energii i czy już zawsze będziemy skazani na drogi prąd?

Paweł Gniadek, Stanisław Tokarski - AGH, Grzegorz Lot - Polenergia, Krzysztof Czuszek - MiŚOT SA, Andrzej Baron - Syrion

16:00 - 16:30

Sala Wykładowa

Polski Internet Rzeczy szansą na nowe produkty w ofercie operatorów

Marek Nowak - isportal.pl, Tomasz Brol, Sebastian Kachel, Robert Bączek, Artur Tomaszczyk

Czy na tym MiŚOT może zarobić? Tworzymy i oferujemy nowe produkty dla ludzi, administracji i biznesu. Dlaczego IPV6, a jeśli nie, to co?

16:30 - 17:00

Sala Wykładowa

Polski Internet Rzeczy: Nowoczesna gmina

Marek Nowak - isportal.pl, Stanislav Opach, Andrzej Burczyk - Sencito (Czechy), Tomáš Tomeczek - wójt gminy Reka (Czechy)

Gmina przyjazna mieszkańcom i nowocześnie zarządzana. Doświadczenia z Polski i Czech. Prezentacja rozwiązań.

16:00 - 16:45

Sala Warsztatowa

Projektant na hamulcu ręcznym. Czego nie robisz (a mozesz), by poprawić efektywność prac projektowych.

Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk - itB Legal

Kilka praktycznych przykładów, jak MiŚOT mogą, a najczęściej nie wpływają na wyniki prac projektowych. Warsztat o tym jak budować współpracę z projektantami, by inwestycje kończyć na czas i w możliwie niskim budżecie.

17:00 - 18:00

Sala Wykładowa

Panel dyskusyjny: Polscy dostawcy pierwszym wyborem dla MiŚOT-ów

Paweł Gniadek. Krzysztof Czuszek - EPIX, Wojciech Karolczak - Beyond.pl, Daniel Jasiński - Hawe SA, Łukasz Teofilak - Netia

Krajowi dostawcy mogą dać Ci usługi na najwyższym poziomie. Czy łatwo przebić się im z ofertą?

16:45 - 17:15

Sala Warsztatowa

Kolejny etap rozwoju Twojej firmy. Zarządzaj szkoleniami i kompetencjami pracowników

Małgorzata Świerkosz-Hołysz, Marcin Orocz

Motywowanie pracowników do podnoszenia kompetencji. Wyznaczanie ścieżek rozwoju. Właściwy dobór szkoleń. Wybierając współpracę z MiŚOT Akademia, otrzymujesz dobrane do potrzeb rynku telekomunikacyjnego, optymalne kosztowo szkolenia dla Ciebie i Twoich pracowników.

17:15 - 18:15

Sala Warsztatowa

Jak zarobić na IoT?

Artur Tomaszczyk - Projekt MdI

Praktyczne rozwiązania IoT na przykładzie Home Assistant

18:15 - 18:35

Sala Warsztatowa

Projekt MdO - Dlaczego płacimy NASK-owi kary, skoro wszystko prawie działa?

Łukasz Biernacki, Zespół MdO

(spotkanie tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych)

18:35 - 18:55

Sala Warsztatowa

Projekt MdO - Dlaczego płacimy NASK-owi kary, skoro wszystko prawie działa?

Paweł Białas, Łukasz Biernacki, Wojciech Jureczka, Zespół MdO Komercyjne

(spotkanie tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych)

20:00 ‑ 4:00    Antygala

„Jak to dawniej bywało. Może już nie pamiętacie, ale w sieci nic nie ginie”.

Wieczór bez garniturów i szpilek.

TeleOdpowiedzialny Roku 2022 – rozstrzygnięcie konkursu

Mariusz Kałamaga

Dr Misio

DJ Martin