Zarządy KIKE, FNW, MiŚOT
Witamy gości i zapraszamy na pełen pozytywnych emocji, dobrej atmosfery i merytoryki drugi Lokalny Zjazd MiŚOT.
Ewelina Grabiec, Łukasz Bazański
Jak orzecznictwo prezesa UOKiK wpłynęło na praktykę i podejście MiŚOT-ów do zmiany umów telekomunikacyjnych? Czy prawo telekomunikacyjne pozwala zmienić ceny, a jeżeli tak, to pod jakimi warunkami? Jak materię zmiany umów ureguluje PKE?
prowadzacy: Marek Nowak
uczestnicy: Tomasz Opolski (z-ca dyr. Dep. Telekomunikacji KPRM), Ewelina Grabiec, Łukasz Bazański
Co ma robić operator w dobie drożyzny, inflacji, Polskiego Ładu? Jak zachowają się inni uczestnicy rynku? Jak komunikować o wzroście cen?
Prowadzący: Paweł Gniadek
uczestnicy: Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Łukasz Biernacki, Maciej Linscheid, Paweł Białas, Marcin Orocz, Marcin Pilak, Krzysztof Fujarski, Ilona Malik, Tomasz Brol
Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez miśotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), TeleOdpowiedzialni i Fundacja Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR) i innych. Wkrótce akcje MiŚOT SA trafią do operatorów - zobacz na jakich zasadach?
Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk
O Polskim Ładzie raz jeszcze. Po pierwszych miesiącach stosowania nowych przepisów dla większości operatorów jest jasne, że zmiany są negatywne. Dodatkowo w ostatnich miesiącach nawet rząd – autor rozwiązania – uznał je za błąd i wprowadza na ostatnią chwilę zmiany i poprawki, które zmieniają zasady rozliczeń już w biegnącym roku podatkowym. Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem na temat możliwości stosowania najczęściej wybieranych form przeciwdziałania tym zmianom – odpowiedzą na pytania, kto może skorzystać na przekształceniu, czy wybrać spółkę z o.o., komandytową, a może spółkę komandytowo-akcyjną, jak wykorzystać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych? Odpowiedzą, czy polski estoński CIT jest opcją i dla kogo i czy można zmianą umowy spółki z o.o. uciec od składki zdrowotnej? Dodatkowo odpowiedzą też na pytania o to, jak ostatnie zmiany wpływają na sytuację poszczególnych podmiotów – kto zyska (a jeśli tak, to ile) na poprawkach, a kto może na nich stracić i czy można się przed tymi stratami uchronić.
Karol Skupień, Ewelina Grabiec
21 grudnia 2021 r. UOKiK wstrzymał wykonalność decyzji ramowej Prezesa UKE w sprawie dostępu do słupów Tauron. Jak zatem uzyskać dostęp do słupów Tauron, czy można zmienić stawki za dostęp oraz czy wydane postanowienie wpływa na zasady dostępu do słupów pozostałych OSD?
Karol Skupień, Ewelina Grabiec
Jak na przestrzeni lat zmieniały się opłaty za zajęcie pasa drogowego i jak doprowadzono do uprzywilejowania części przedsiębiorców? Dlaczego jedni nie płacą nic a inni krocie? Dlaczego umożliwiono zmianę decyzji na umieszczenie i czy jest szansa na sprawiedliwość w zakresie opłat za zajęcie pasa?
Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk,
Zmiana prawa podatkowego ma olbrzymi wpływ na wszelkie procesy konsolidacji przedsiębiorstw i to zarówno, gdy dochodzi do połączenia spółek, jak i zakupu przedsiębiorstwa lub wykupu wspólników przez podmiot zewnętrzny. Podczas prelekcji odpowiemy na najczęstsze pytania związane z podatkowymi skutkami konsolidacji. Jaki podatek trzeba zapłacić w razie sprzedaży lub wymiany udziałów? Czy konsolidacja (połączenie firm) może mieć negatywne konsekwencje podatkowe? Czy polski estoński CIT sprzyja konsolidacji czy jest dla niej przeszkodą? Zapraszamy po solidną dawkę wiedzy i doświadczenia.
Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk, Bogdan Kozicki, Krzysztof Czaja
Podczas panelu operatorzy oraz ekspeprci podzielą się swoim doświadczeniem praktycznym w zakresie tego, jak Polski Ład wpłynął na prowadzoną przez nich działalność. Z jakimi utrudnieniami mierzą się: JDG, spółka z oganiczoną odpowiedzialnością, a jaki wpływ nowe przepisy mają na bardziej skomplikowane grupy kapitałowe. Wymiana doświadczeń w tym zakresie pozwoli na przedstawienie praktycznej strony optymalizacji podatkowych.
prowadzący: Kinga Pawłowska-Nojszewska
uczestnicy: Marcin Zemła, Łukasz Bazański
CRKE będzie dobrowolnym forum współpracy telekomów i przedstawicieli UKE, tworzącym rekomendacje w zakresie środków mających zapewnić bezpieczeństwo sieci. Paneliści poszukają odpowiedzi na pytanie, czy i jaki wpływ na kształt rekomendacji CRKE mógłby mieć udział członków KIKE (MŚP) w pracach tej instytucji.
prowadzący: Kinga Pawłowska-Nojszewska
uczestnicy: Maciej Syguła, Andrzej Fudala, Michał Szczęsny
W projektowanych nowelach trzech różnych ustaw pojawiły się koncepcje tworzenia operatorów (a może jednego super-operatora), którzy na podstawie decyzji organów administracji mogliby przejąć możliwość świadczenia usług telekomunikacyjnych szerokiemu gronu innych podmiotów. Czy świadczenie usług przez podmioty kontrolowane przez państwo jest konieczne w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa sieci?
Piotr Śmietanka / Network Expert
Skalowalność, wbudowany AntyDDoS, ekstremalny overload natowania czy rozbudowane logowanie to tylko niektóre cechy platformy CG-NAT od A10. Zobacz, jak CG-NAT i migrację do IPv6 realizują najwięksi operatorzy.
Michał Szot / FCA
Paweł Białas, Łukasz Biernacki, Sebastian Kachel, Wojciech Wrodarczyk + Zespół MdO
MdO ma na koncie udział w wielu przetargach na budowę Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Projekt właśnie zmienia się w rozwiązanie idealne dla wszystkich lokalnych operatorów, którzy planują rozwój infrastruktury i dotarcie do nowych klientów. Czas na nowe wyzwania!