Zjazd pełen atrakcji. Na początek Sztywny Pal Azji

Siłą Lokalnych Zjazdów MiŚOT jest przede wszystkim merytoryka, czyli trwające przez trzy dni dyskusje, prezentacje i panele. Jednak – zdaniem wielu uczestników – najlepsze w branży telekomunikacyjnej wydarzenie nie cieszyłoby się taką popularnością bez dodatkowych atrakcji i niepowtarzalnej atmosfery.

dniu zero, czyli 28 listopada, warto przyjechać do Poznania najpóźniej w porze obiadowej. Po rejestracji (tylko) od godz. 16.00 do 18.00 mali i średni operatorzy telekomunikacyjni będą mogli wziąć udział w pierwszej debacie pod nazwą „ISP Forum na żywo, czyli… MiŚOT-owy Hyde Park. Co dziś dręczy operatora” (w tym czasie sponsorzy zjazdu będą też przygotowywać stoiska).

Ci, którzy byli w Janowie Podlaskim i Kołobrzegu, wiedzą, że będzie to spotkanie pełne emocji, ale i merytorycznej, szczerej do bólu, dyskusji o problemach MiŚOT-ów. Organizatorzy zadbają, by na salę nie mieli wstępu sponsorzy, dziennikarze i osoby spoza środowiska. Będzie to czas wymiany doświadczeń i żywej dyskusji. Swój udział zapowiedział już m.in. Karol Skupień, prezes KIKE.

Po dwóch godzinach emocji na Hyde Parku przyjdzie pora na relaks. O 19.30 rozpocznie się B4Party. Jego główną atrakcją stanie się zapewne koncert jednej z gwiazd tegorocznego Poland Rock Festivalu – zespołu Sztywny Pal Azji.

Ci, którzy bywali od lat 80. na rockowych festiwalach, znają doskonale tę kapelę. Zespół powstał w 1986 roku, kiedy to, zamiast na trójmiejskie deptaki, kilku muzykujących chłopaków z Chrzanowa trafiło na Festiwal Muzyki Rockowej w Jarocinie. Od udziału w nim datują istnienie zespołu. To tam muzycy zaprezentowali „Spotkanie z…”, „Wieżę radości, wieżę samotności” i „Nasze reggae” – to ostatnie dość szybko stało się nieoficjalnym hymnem jarocińskiego festiwalu. Rok później, w 1987 r., ukazała się debiutancka płyta – „Europa i Azja”. Wiele innych przebojów zespołu do dziś można słuchać na koncertach, a sam zespół wykonuje je wciąż z młodzieżowym zapałem. I tak zapewne będzie w Poznaniu.

Warto przy tym podkreślić, że Sztywny Pal Azaji wystąpi na zjeździe dzięki wsparciu złotego sponsora – firmy Acnet.

Po rockowych atrakcjach przyjdzie czas na popisy MiŚOT-ów na parkiecie. Zabawa z DJ-em zapewne rozpali emocje do późnych godzin nocnych.

Warto jednak zostawić kilka godzin na sen, bo 29 listopada będzie kolejnym dniem pełnym merytoryki i atrakcji. O nich napiszemy za tydzień.

Rejestracja na zjazd w Poznaniu: https://misot.pl/zjazdy/