Redge Technologies dostarcza platformę telewizyjną dla Grupy MiŚOT

Grupa MiŚOT wybrała Redge Media jako kompletne i najlepsze na rynku rozwiązanie technologiczne do tworzenia usług IPTV/OTT/VOD. Projekt obejmuje wdrożenie platformy, która dostępna będzie dla klientów małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych.

Grupa MiŚOT to holding wyspecjalizowanych spółek wytwarzających i dostarczających hurtowo produkty i usługi małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym, którzy wkrótce staną się jej akcjonariuszami.

Obecnie jej klientami jest ponad 1000 podmiotów z tego sektora. Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni dostarczają internet do 25 proc. gospodarstw domowych w Polsce, a z ich usług korzysta prawie 40 proc. użytkowników internetu stacjonarnego.

– Naszym realizowanym od lat celem jest działanie w interesie i na rzecz operatorów, a w szczególności dostarczanie wysokiej jakości i korzystnych cenowo rozwiązań do prowadzenia biznesu. Stale zwiększamy ofertę, odpowiadając na potrzeby środowiska – mówi Krzysztof Czuszek, prezes zarządu MiŚOT SA.

Redge Media to kompletna platforma technologiczna dla telewizji IPTV/OTT rozwijana od 2007 r. przez Redge Technologies. Rozwiązanie składa się z dwóch podstawowych komponentów. Redge Media SDP obejmuje narzędzia do zarządzania treścią, użytkownikami i usługami, a także aplikacje dla różnych urządzeń końcowych – w tym dla dekoderów opartych o system AndroidTV. Redge Media VDP to rozwiązanie do transkodowania, zabezpieczania i dystrybucji treści wideo. Elementem Redge Media VDP jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), który oferuje pracę w modelu hybrydowym, doskonale dostosowanym do potrzeb operatorów telekomunikacyjnych. W tym trybie ruch użytkowników jest automatycznie przenoszony pomiędzy węzłami on-premise a chmurą publiczną.

– Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni potrzebują w swej ofercie nowoczesnej telewizji – atrakcyjnej cenowo, jak również opartej o nowoczesne i praktyczne rozwiązania technologiczne. Jestem przekonany, że udało nam się to osiągnąć –  komentuje prezes Krzysztof Czuszek.

 – Świadczenie usług telewizyjnych do tej pory wymagało efektu skali, co stanowiło wyzwanie dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Współpraca z Redge pozwala Grupie MiŚOT na uruchomienie pojedynczej platformy, która będzie wykorzystywana przez wielu współpracujących operatorów budujących wspólny wolumen u dostawców treści. Wierzymy, że dostarczając usługi szerokopasmowej sieci lokalnym społecznościom mali i średni operatorzy uzupełniają ofertę rynkową dużych operatorów – komentuje Marek Szymczak, dyrektor sprzedaży Telco Media i Partner Manager w Redge Technologies.

Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty i usługi dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności). W ubiegłym roku Grupa MiŚOT rozpoczęła przygotowania do wybudowania na południu kraju ekologicznego i ekonomicznego Centrum Przetwarzania Danych, zaplecza dla dalszego rozwoju projektów swoich spółek. Więcej: misot.pl

Redge Technologies jest liderem technologii OTT i edge computing w Europie Środkowo-Wschodniej, obecnym na rynku od 2007 roku. Współwłaścicielem spółki jest Grupa Play. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media – platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing. Firma Redge Technologies stworzyła również Redge Guardian – oprogramowanie służące do mitygacji wieloterabitowych ataków DDoS.