WSPÓŁORGANIZATORZY

Sala Główna (poziom 0)

Sala Wykładowa (poziom 4)

Od 13:00 - REJESTRACJA

16:00 - 18:30

/ Sala 2

ISP Forum na żywo, czyli... MiŚOT-owy Hyde Park. Co dziś dręczy operatora?

19:30‑24:00    B4Party (Aquarius CLUB & LOUNGE)

20:00 – MiŚOT Quiz z nagrodami

21.00 – zabawa przy muzyce z DJ

Sala 1

Sala A

Sala B

8:00‑12:00       REJESTRACJA

10:00 - 10:15 / Sala 1

Uroczyste rozpoczęcie Lokalnego Zjazdu MiŚOT- KIKE, FNW, GM

Zarządy KIKE, FNW, MiŚOT

Witamy gości i zapraszamy na pełen pozytywnych emocji, dobrej atmosfery i merytoryki drugi Lokalny Zjazd MiŚOT.

10:15 - 10:45 / Sala 1

Czy pora (i jak?) podnieść ceny?

Ewelina Grabiec, Łukasz Bazański

Jak orzecznictwo prezesa UOKiK wpłynęło na praktykę i podejście MiŚOT-ów do zmiany umów telekomunikacyjnych? Czy prawo telekomunikacyjne pozwala zmienić ceny, a jeżeli tak, to pod jakimi warunkami? Jak materię zmiany umów ureguluje PKE?

10:45 - 11:40 / Sala 1

Panel: Polski Ład, inflacja, drożyzna - czy pora (i jak?) podnieść ceny?

prowadzacy: Marek Nowak
uczestnicy: Tomasz Opolski (z-ca dyr. Dep. Telekomunikacji KPRM), Ewelina Grabiec, Łukasz Bazański

Co ma robić operator w dobie drożyzny, inflacji, Polskiego Ładu? Jak zachowają się inni uczestnicy rynku? Jak komunikować o wzroście cen?

12:00 - 13:45 / Sala 1

Projekty Grupy MiŚOT, akcje dla MiŚOT-ów

Prowadzący: Paweł Gniadek
uczestnicy: Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Łukasz Biernacki, Maciej Linscheid, Paweł Białas, Marcin Orocz, Marcin Pilak, Krzysztof Fujarski, Ilona Malik, Tomasz Brol

Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez miśotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), TeleOdpowiedzialni i Fundacja Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR) i innych. Wkrótce akcje MiŚOT SA trafią do operatorów – zobacz na jakich zasadach?

13:30‑15:00     OBIAD

15:00 - 15:55 / Sala A

Polski Ład/Nowy Polski Ład – jak zreorganizować firmę, aby dostosować ją do nowej rzeczywistości teraz i w latach kolejnych?

Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk

O Polskim Ładzie raz jeszcze. Po pierwszych miesiącach stosowania nowych przepisów dla większości operatorów jest jasne, że zmiany są negatywne. Dodatkowo w ostatnich miesiącach nawet rząd – autor rozwiązania – uznał je za błąd i wprowadza na ostatnią chwilę zmiany i poprawki, które zmieniają zasady rozliczeń już w biegnącym roku podatkowym. Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem na temat możliwości stosowania najczęściej wybieranych form przeciwdziałania tym zmianom – odpowiedzą na pytania, kto może skorzystać na przekształceniu, czy wybrać spółkę z o.o., komandytową, a może spółkę komandytowo-akcyjną, jak wykorzystać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych? Odpowiedzą, czy polski estoński CIT jest opcją i dla kogo i czy można zmianą umowy spółki z o.o. uciec od składki zdrowotnej? Dodatkowo odpowiedzą też na pytania o to, jak ostatnie zmiany wpływają na sytuację poszczególnych podmiotów – kto zyska (a jeśli tak, to ile) na poprawkach, a kto może na nich stracić i czy można się przed tymi stratami uchronić.

15:00 - 15:25 / Sala B

Wykład: Jakie skutki dla współpracy MiŚOT-ów z OSD w zakresie wykorzystania słupów niesie decyzja sądu w sprawie wstrzymania wykonalności decyzji ramowej Prezesa UKE dla Taurona?

Karol Skupień, Ewelina Grabiec

21 grudnia 2021 r. UOKiK wstrzymał wykonalność decyzji ramowej Prezesa UKE w sprawie dostępu do słupów Tauron. Jak zatem uzyskać dostęp do słupów Tauron, czy można zmienić stawki za dostęp oraz czy wydane postanowienie wpływa na zasady dostępu do słupów pozostałych OSD?

15:25 - 15:55 / Sala B

Opłaty za pas drogowy - wszystkim po równo?

Karol Skupień, Ewelina Grabiec

Jak na przestrzeni lat zmieniały się opłaty za zajęcie pasa drogowego i jak doprowadzono do uprzywilejowania części przedsiębiorców? Dlaczego jedni nie płacą nic a inni krocie? Dlaczego umożliwiono zmianę decyzji na umieszczenie i czy jest szansa na sprawiedliwość w zakresie opłat za zajęcie pasa?

16:00 - 16:25 / Sala A

Konsolidacja firm telekomunikacyjnych pod rządami Polskiego Ładu

Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk, 

Zmiana prawa podatkowego ma olbrzymi wpływ na wszelkie procesy konsolidacji przedsiębiorstw i to zarówno, gdy dochodzi do połączenia spółek, jak i zakupu przedsiębiorstwa lub wykupu wspólników przez podmiot zewnętrzny. Podczas prelekcji odpowiemy na najczęstsze pytania związane z podatkowymi skutkami konsolidacji. Jaki podatek trzeba zapłacić w razie sprzedaży lub wymiany udziałów? Czy konsolidacja (połączenie firm) może mieć negatywne konsekwencje podatkowe? Czy polski estoński CIT sprzyja konsolidacji czy jest dla niej przeszkodą? Zapraszamy po solidną dawkę wiedzy i doświadczenia.

16:25 - 16:55 / Sala A

Panel: Polski Ład - przygotowanie firm do nowych realiów

Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk, Bogdan Kozicki, Krzysztof Czaja


Podczas panelu operatorzy oraz ekspeprci podzielą się swoim doświadczeniem praktycznym w zakresie tego, jak Polski Ład wpłynął na prowadzoną przez nich działalność. Z jakimi utrudnieniami mierzą się: JDG, spółka z oganiczoną odpowiedzialnością, a jaki wpływ nowe przepisy mają na bardziej skomplikowane grupy kapitałowe. Wymiana doświadczeń w tym zakresie pozwoli na przedstawienie praktycznej strony optymalizacji podatkowych.

16:00 - 16:20 / Sala B

Centrum Reputacyjne Komunikacji Elektronicznej a mali i średni przedsiębiorcy telekomunikacyjni

prowadzący: Kinga Pawłowska-Nojszewska
uczestnicy: Marcin Zemła, Łukasz Bazański

CRKE będzie dobrowolnym forum współpracy telekomów i przedstawicieli UKE, tworzącym rekomendacje w zakresie środków mających zapewnić bezpieczeństwo sieci. Paneliści poszukają odpowiedzi na pytanie, czy i jaki wpływ na kształt rekomendacji CRKE mógłby mieć udział członków KIKE (MŚP) w pracach tej instytucji.

16:20 - 16:55 / Sala B

Rządowe koncepcje nowych publicznych operatorów telekomunikacyjnych

prowadzący: Kinga Pawłowska-Nojszewska
uczestnicy: Maciej Syguła, Andrzej Fudala, Michał Szczęsny

W projektowanych nowelach trzech różnych ustaw pojawiły się koncepcje tworzenia operatorów (a może jednego super-operatora), którzy na podstawie decyzji organów administracji mogliby przejąć możliwość świadczenia usług telekomunikacyjnych szerokiemu gronu innych podmiotów. Czy świadczenie usług przez podmioty kontrolowane przez państwo jest konieczne w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa sieci?

17:00 - 17:30 / Sala A

Carrier Grade NAT i migracja do IPv6 - zobacz jak skalować się niczym Tier1 (A10)

Piotr Śmietanka / Network Expert

Skalowalność, wbudowany AntyDDoS, ekstremalny overload natowania czy rozbudowane logowanie to tylko niektóre cechy platformy CG-NAT od A10. Zobacz, jak CG-NAT i migrację do IPv6 realizują najwięksi operatorzy.

17:30 - 17:55 / Sala A

Praktyczne podejście do budowy sieci dystrybucyjnej - przegląd rozwiązań FCA

Michał Szot / FCA

17:00 - 17:55 / Sala B

MdO 2.0 - co dalej po OSE? Podsumowanie i nowe perspektywy (spotkanie wewnętrzne tylko dla MiŚOT)

Paweł Białas, Łukasz Biernacki, Sebastian Kachel, Wojciech Wrodarczyk + Zespół MdO 

MdO ma na koncie udział w wielu przetargach na budowę Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Projekt właśnie zmienia się w rozwiązanie idealne dla wszystkich lokalnych operatorów, którzy planują rozwój infrastruktury i dotarcie do nowych klientów. Czas na nowe wyzwania!

19:30‑4:00      GALA WIECZORNA

Sala 1

Sala A

Sala B

8:00 ‑ 9:50      ŚNIADANIE

10:00 - 10:55 / Sala 1

TV szyta na miarę potrzeb operatorów telekomunikacyjnych

Łukasz Biedroński, Krystian Pogoda

W trakcie prelekcji przedstawiony zostanie dedykowany zestaw usług telewizyjnych, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku telekomunikacyjnego. 

10:00 - 10:25 / Sala A

TR-069 praktycznie. Jak wykorzystać ACS w provisioningu usług, przykład dla DLINK.

Tomasz Pawłowski / Metroport

10:25- 10:55 / Sala A

Jak zabezpieczyć router Juniper w pracy dla operatora? Przegląd zalecanych konfiguracji.

Krzysztof Bieliński / Nomios

10:00 - 10:30 / Sala B

System Smart Home Grenton. Jak zarabiać więcej instalując automatykę domową?

Marek Polit / Grenton

10:25 - 10:55 / Sala B

Korzyści z wdrożenia systemu provisonigowego CMWP dla małych i średnich operatorów

Szymon Wiśniewski i Klaus von Kries / AVM

Rozwiązania provisioningowe dla operatorów obejmują bezpieczną automatyczną konfigurację i inne funkcje zarządzania CPE we wspólnych ramach.
Dostarczanie konkurencyjnych usług (głosowych, wideo, transmisji danych i bezprzewodowych) jest ogromnym wyzwaniem technicznym, operacyjnym i biznesowym dla dzisiejszych operatorów. Aby przyciągnąć nowych klientów, a także zmniejszyć rotację klientów, usługodawcy muszą być w stanie oferować te usługi z możliwie jakością w konkurencyjnej cenie.

11:00 - 11:15 / Sala 1

Polska LoRaWAN w każdym powiecie - rozwój projektu

Tomasz Brol

W oparciu o potencjał Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych powstaje ogólnopolska sieć LoRaWAN. Projekt ruszył w 2021 roku. Co czeka nas w 2022 roku?

11:15 - 11:25 / Sala 1

IPV4 czy IPV6? Oto jest pytanie...

Artur Tomaszczyk

Dlaczego stawiamy w projekcie „Polska LoRaWAN” na IPV6?

11:25 - 11:55 / Sala 1

Panel: Kiedy komercyjnie zastosujemy polską LoRaWAN?

Krzysztof Czuszek, Sebastian Kachel, Artur Tomaszczyk, Tomasz Brol

O rozwoju projektu „Polska LoRaWAN w każdym powiecie” dyskutują jego twórcy. Poznaj kalendarium przedsięwzięcia i możliwe komercyjne zastosowania.

11:00 - 11:25 / Sala A

Przegląd kabli światłowodowych marki OPTIX – odpowiedni dobór do danej instalacji

Rafał Jach / xBest

Szkolenie z podstawowej wiedzy na temat rodzajów i budowy kabli światłowodowych w oparciu o produkty marki OPTIX. Przedstawiamy rodzaje instalacji światłowodowych oraz czym się one charakteryzują. Wyjaśniamy jakimi kryteriami kierować się przy doborze kabli światłowodowych, aby ich zastosowanie było adekwatne do potrzeb instalacyjnych. Proponujemy gotowe rozwiązania w postaci sprzętu montażowego takiego jak uchwyty odciągowe czy wsporniki słupowe.

11.25-11.55 / Sala A

MiŚOT-y społecznie odpowiedzialni. Czy CSR opłaci się?

prowadzący: Paweł Gniadek; uczestnicy: Sebastian Kachel, Łukasz Biernacki, Daniel Piecuch

Czy społeczna odpowiedzialność biznesu jest kosztem czy może pomóc nam w prowadzeniu biznesu? Jak budować relacje z otoczeniem, integrować załogę i dbać o ochronę środowiska?

11:00 - 11:35 / Sala B

Panel: Czy MiŚOT i klient mogą być cyberbezpieczni?

Maciej Linscheid, Marcin Zemła

Rozwiązania oferowane przez Grupę MiŚOT mogą poprawić cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów. Czy można być w 100-proc. cyberbezpiecznym i ile to kosztuje?

11:35 - 11:55 / Sala B

Cyberbezpieczeństwo. Testy penetracyjne i stres testy, po co je robimy?

Marcin Zemła

Cyberbezpieczeństwo w praktyce. Czym mogą nas zaskoczyć zatrudnieni przez nas specjaliści i co powinniśmy lepiej zabezpieczyć? Będziecie zdziwieni 🙂

12.00 - 12.55 / Sala 1

Praktyczne podejście do usług komórkowych na bazie modelu hurtowego MVNO 5G – podsumowanie i nowe perspektywy

Łukasz Biedroński

Jak ewoluował projekt Flymobile dzięki 6-letniemu doświadczeniu przy wdrożeniach oraz współpracy z operatorami? Jakie są korzyści i co zyskuje operator dzięki usłudze telefonii komórkowej MVNO? W trakcie prelekcji usłyszymy odpowiedzi na powyższe pytania i dowiemy się, jak sprzedawać usługi komórkowe, jak zwiększyć ARPU, jakie nowości zaistniały w projekcie oraz jak współpraca wygląda w praktyce.

12.00-12.30 / Sala A

Uczymy się, czyli MiŚOT Akademia w praktyce

Marcin Orocz

Siłą biznesu są dobrze wyedukowani i nadążający za najlepszymi standardami pracownicy i właściciele. Warto skorzystać z narzędzia, które zapewni szeroki pakiet szkoleń. Rozwiązanie dedykowane Małym i Średnim Operatorom Telekomunikacyjnym.

12.30-12.55 / Sala A

Lokalni.pl w nowej odsłonie

Marcin Orocz

Siłą MiŚOT-ów jest lokalność. Wykorzystajmy ten atut w naszej działalności. Dowiedź się więcej, jak to zrobić.

12.00-12.25 / Sala B

Bezpieczeństwo informacji w zderzeniu z konkurencją. Sianie paniki, troling, kształtowanie rzeczywistości - jakie narzędzia korporacje i konkurencja używają przeciw Wam i po co te procedury?

Marcin Zemła

Jak radzić sobie z rywalami, zwłaszcza dużymi, wykorzystującymi nieuczciwe chwyty. Czy mamy szanse w tej nierównej walce biznesowej?

12.25-12.55 / Sala B

Postępowanie kontrolne (KAS, PIP, ABW) - jakie prawa, jak się zachować?

Ilona Malik, Marcin Zemła

Życie przynosi różne zdarzenia. Warto być przygotowanym i znać swoje prawa.

13:00‑14:55      LUNCH PAKIET

Producent Zjazdów:

Kontakt dla Uczestników:

+48 780 118 730

Kontakt dla Partnerów:

+48 602 495 064

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy srebrni

Sponsorzy brązowi

Partnerzy medialni