WSPÓŁORGANIZATORZY

Sala 1

Sala 2

13:00‑15:55     REJESTRACJA

16:00 - 16:55

/ Sala 2

ISP Forum na żywo, czyli... MiŚOT-owy Hyde Park. Co dziś dręczy operatora?

19:00‑24:00     BEFORE PARTY

Sala 1

Sala 2

7:00‑10:00       REJESTRACJA

10:30 - 10:55

/ Sala 1

Na rozgrzewkę, jeszcze nieoficjalnie, choć już poważnie... Co nas czeka w gospodarce w 2022 roku?

Krzysztof Zawadzki

Inflacja, podatki, stopy procentowe, PKB. Jak to wpływa na działalność Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych?

10:00 - 10:30

/ Sala 2

TVIP - IPTV/OTT Platforma dla operatorów

Artur Stefanowicz / TVIP

10:30 - 10:55

/ Sala 2

TR-069 praktycznie, jak wykorzystać ACS w provisioningu usług, przykład dla DLINK

Tomasz Pawłowski / Metroport

11:00 - 11:15

/ Sala 1

Zaczynamy oficjalnie trzeci Lokalny Zjazd MiŚOT

Zarządy KIKE, FNW, MiŚOT

Witamy gości i zapraszamy na pełen pozytywnych emocji, dobrej atmosfery i merytoryki trzeci (rodzinny) Lokalny Zjazd MiŚOT

11:15 - 11:55

/ Sala 1

Czy i jak podnieść ceny w umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych?

Ewelina Grabiec, Łukasz Bazański / itB Legal,  Krzysztof Zawadzki

Czy dopuszczalna jest zmiana umów terminowych, czy można abonentowi podnieść ceny, jakie jest stanowisko UOKIK i SOKiK? Czy stracimy klientów, gdy nie będziemy najtansi? Jak biznesowo uzasadnić podwyżki?

11:15 - 11:55

/ Sala 2

Przegląd kabli światłowodowych marki OPTIX – odpowiedni dobór do danej instalacji.

Rafał Jach / xbest.pl

Szkolenie z podstawowej wiedzy na temat rodzajów i budowy kabli światłowodowych w oparciu o produkty marki OPTIX. Przedstawiamy rodzaje instalacji światłowodowych oraz czym się one charakteryzują. Wyjaśniamy jakimi kryteriami kierować się przy doborze kabli światłowodowych, aby ich zastosowanie było adekwatne do potrzeb instalacyjnych. Proponujemy gotowe rozwiązania w postaci sprzętu montażowego takiego jak uchwyty odciągowe czy wsporniki słupowe.

 

12:00 - 13:30

/ Sala 1

Mamy coś dla Ciebie! Kompleksowe usługi i produkty dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Projekty Grupy MiŚOT

Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Łukasz Biernacki, Maciej Linscheid, Paweł Białas, Marcin Orocz, Marcin Pilak, Krzysztof Fujarski, Tomasz Brol, Paweł Gniadek

Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez misotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), TeleOdpowiedzialni i Fundacja Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR) i innych. Wkrótce akcje MiŚOT SA trafią do operatorów - zobacz na jakich zasadach?

12:00 - 12:30

/ Sala 2

System Smart Home Grenton. Jak zarabiać więcej instalując automatykę domową?

Marek Polit / Grenton

12:30 - 12:55

/ Sala 2

Nowa rzeczywistość wymaga nowych kierunków rozwoju działalności. Jak zyskać źródło stałego przychodu dzięki telekomunikacji w chmurze?

Paweł Marciniak / NFON

W czasie, gdy prowadzenie biznesu staje się coraz trudniejsze, firmy szukają zarówno oszczędności, jak i nowych źródeł przychodu. NFON – europejski lider w dziedzinie komunikacji głosowej w chmurze, zaprasza do poznania swoich zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu. Zostając partnerem NFON, zyskasz nie tylko nowe źródła przychodu, ale także atrakcyjny system prowizyjny, szkolenia i wsparcie marketingowe.

 

13:00 - 13:30 / Sala 1

Projekty Grupy MiŚOT (cd)

13:30 - 13:55

/ Sala 1

Przyspieszamy! Operatorzy akcjonariuszami MiŚOT SA

Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Ilona Malik

11 maja sąd zarejestrował zmiany w statucie MiŚOT SA. Otwarło to formalną drogę do udostępnienia akcji małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym, którzy docelowo obejmą do 61 proc. akcji spółki. Do MiŚOT-ów trafiają listy intencyjne ze wzorem deklaracji przystąpienia do spółki. Co dalej?

13:00 - 13:30

/ Sala 2

Carrier Grade NAT i migracja do IPv6 - zobacz jak skalować się niczym Tier1 (A10)

Piotr Śmietanka / Network Expert

Skalowalność, wbudowany AntyDDoS, ekstremalny overload natowania czy rozbudowane logowanie to tylko niektóre cechy platformy CG-NAT od A10. Zobacz jak CG-NAT i migrację do IPv6 realizują najwięksi operatorzy.

13:30 - 13:55

/ Sala 2

Praktyczne podejście do usług komórkowych na bazie modelu hurtowego MVNO 5G – podsumowanie i nowe perspektywy

Łukasz Biedroński

Jak ewoluował projekt Flymobile dzięki 6-letniemu doświadczeniu przy wdrożeniach oraz współpracy z operatorami? Jakie są korzyści i co zyskuje operator dzięki usłudze telefonii komórkowej MVNO? W trakcie prelekcji usłyszymy odpowiedzi na powyższe pytania i dowiemy się, jak sprzedawać usługi komórkowe, jak zwiększyć ARPU, jakie nowości zaistniały w projekcie oraz jak współpraca wygląda w praktyce.

14:00‑15:00     OBIAD

15:00 - 15:30

/ Sala 1

Blok KIKE: Czy nadszedł czas na Radę Cyberbezpieczeństwa KIKE?

Kinga Pawłowska-Nojszewska, Karol Skupień, Marcin Zemła, Magdalena Stańska

Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo sieci to wyzwania, które stają się coraz ważniejsze. Zabezpieczenia przeciwko cyberzagrożeniom prędzej czy później zostaną poddane testom przez cyberprzestępców. Wyścig zbrojeń trwa. Czy nadszedł już czas na współpracę w gronie MŚP, aby wspólnie stawiać czoła zagrożeniom?

15:30 - 15:55

/ Sala 1

Blok KIKE: Usługi o podwyższonej płatności – czemu nie działają prawnie w Polsce?

Tomasz Bukowski  / Kancelaria Prawna Media, Karol Skupień

Usługi telekomunikacyjne z dodatkowym świadczeniem (w tym popularne informacyjne osiemsetki) zawsze powodowały problemy. Ich wysokie ceny detaliczne oraz forma zawarcia umowy na te usługi (wystarczy wykonanie połączenia telefonicznego) doprowadziły do ich ograniczeń w regulacjach prokonsumenckich. Problemy pojawiają się również we współpracy międzyoperatorskiej, gdzie często dochodzi do blokowana tych połączeń lub płatności za nie, a nawet do odmowy zawierania umów międzyoperatorskich. W efekcie czego numery 80x uruchomione w sieci jednego operatora są niedostępne dla abonentów innych sieciach telekomunikacyjnych. Prezes UKE niestety, od prawie 10 lat uchylał się od podjęcia jakiejkolwiek interwencji w celu zapewnienia interoperacyjności tych usług, wskazując na luki w Prawie telekomunikacyjnym. Czy ta sytuacja ulegnie poprawie w Prawie komunikacji elektronicznej czy też czeka nas koniec tych usług?

15:00 - 15:55

/ Sala 2

Usługa TV szyta na miarę potrzeb operatorów telekomunikacyjnych

Łukasz Biedroński / Fundacja Nasza Wizja

Dedykowany zestaw usług telewizyjnych, stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenia operatorów jako odpowiedz na potrzeby abonenta.

16:00 - 16:55

/ Sala 1

Bezpieczeństwo informacji w zderzeniu z konkurencją. Sianie paniki, troling, kształtowanie rzeczywistości - jakie narzędzia korporacje i konkurencja używają przeciw Wam i po co te procedury?

Marcin Zemła

Jak radzić sobie z rywalami, zwłaszcza dużymi, wykorzystującymi nieuczciwe chwyty. Czy mamy szanse w tej nierównej walce biznesowej?

16:00 - 16:55

/ Sala 2

Konsolidacja firm telekomunikacyjnych – połączenie firm, sprzedaż udziałów, sprzedaż infrastruktury – co wybrać i jak na tym zarobić?

Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk / Brightspot

17:00 - 17:55

/ Sala 1

Panel: Czy MiŚOT i klient mogą być cyberbezpieczni?

Marcin Zemła, Maciej Linscheid

Rozwiązania oferowane przez Grupę MiŚOT mogą poprawić cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów. Czy można być w 100-proc. cyberbezpiecznym i ile to kosztuje?

17:00 - 17:55

/ Sala 2

Podatek dochodowy, składka zdrowotna – jak wybrać formę prawną dla ISP i jakie zmiany się opłacają?

Katarzyna Orzeł, Maciej Jojczyk / Brightspot

18:00 - 18:55

/ Sala 2

MdO 2.0 - co dalej po OSE? Podsumowanie i nowe perspektywy (spotkanie wewnętrzne tylko dla MiŚOT)

Paweł Białas, Łukasz Biernacki, Sebastian Kachel, Wojciech Wrodarczyk + Zespół MdO

MdO ma na koncie udział w wielu przetargach na budowę Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Projekt właśnie zmienia się w rozwiązanie idealne dla wszystkich lokalnych operatorów, którzy planują rozwój infrastruktury i dotarcie do nowych klientów. Czas na nowe wyzwania!

19:30‑4:00      GALA WIECZORNA