Wpływają pierwsze aplikacje w konkursie TeleOdpowiedzialny Roku 2023

Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni są społecznie odpowiedzialni. Potwierdzają to wpływające od połowy listopada aplikacje w konkursie TeleOdpowiedzialny Roku 2023. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca lutego. Laureata poznamy w kwietniu 2024 roku na ogólnopolskim Zjeździe MiŚOT w Janowie Podlaskim.

– Zachęcamy operatorów do pokazania tegorocznej aktywności w tych obszarach. W 2023 roku sporo działo się na terenie działania MiŚOT-ów. Cieszy nas aktywność w obszarach charytatywności, ochrony środowiska, wsparcia pracowników, a przede wszystkim pomocy dla lokalnej społeczności – mówi Daniel Piecuch, prezes Fundacji Lokalni.

14 listopada na ogólnopolskim Zjeździe MiŚOT w Zakopanem została ogłoszona inauguracja kolejnej edycji konkursu. – Operatorzy od ponad pięciu lat dzielą się z nami swoimi projektami. My promujemy je i wspieramy. Najciekawsze inicjatywy pokazujemy w mediach – informuje Aleksandra Czerech, wiceprezes Fundacji Lokalni.

Aplikacja dostępna jest na stronie: https://misot.pl/teleodpowiedzialni/teleodpowiedzialny-roku-2023/ i wysłać ją na adres: [email protected]. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca lutego. Potem do pracy przystąpi kapituła.

– Aktywność CSR-owa w branży jest coraz większa. Jest się czym chwalić i inspirować innych do działania. Od trzech edycji z roku na rok otrzymujemy coraz więcej aplikacji. Mamy nadzieję, że w marcu kapituła będzie miała jeszcze więcej pracy przy ich ocenie – komentuje Paweł Gniadek, wiceprezes Fundacji Lokalni.

Organizatorami konkursu są Grupa MiŚOT oraz Fundacja Lokalni. Patronat nad inicjatywą mają isportal.pl, ICT Professional oraz Tygodnik Angora.

LAUREACI:

2019 rok – Interkonekt

2020 rok – Systemia, wyróżnieni: Interkonekt, Kolnet, Promedia

2021 rok – Multimetro (Miconet), wyróżnieni: Interkonekt, Fiberway, Pasjo.net, Syrion i FajnyNet

2022 rok – Beskid Media, wyróżnienia:  Syrion, Comnet Multimedia, Multimetro (Miconet)

FILM: