TeleOdpowiedzialni to inicjatywa, która wspiera przedsiębiorców branży ISP w prowadzeniu działań zgodnie z zasadami CSR. To inwestycja korzystna dla wszystkich uczestników rynku – podnosi standardy relacji biznesowych, wspiera innowacyjność, szczególnie poprzez rozwój nowych produktów i usług społecznych i środowiskowych, ponadto ogranicza negatywny wpływ działalności przedsiębiorstw na środowisko naturalne, a także wzmacnia relacje ze społecznością, w której funkcjonuje przedsiębiorstwo.
Na potrzeby projektu TeleOdpowiedzialni wyróżniono cztery główne filary działania:
· odpowiedzialność biznesowa,
· odpowiedzialność za środowisko pracy,
· odpowiedzialność za środowisko naturalne
· odpowiedzialność społeczna.
Współpraca operatorów skupionych wokół klastra e-Południe, która zainicjowała przygotowanie wspólnego Kodeksu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla branży telekomunikacyjnej, zapoczątkowana jest wymianą doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami. Stowarzyszenie i Klaster e-Południe, opierając się na normie ISO 26 000 oraz doświadczeniach i pomysłach członków, opracował Kodeks Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w branży telekomunikacyjnej. Równolegle powstaje baza wiedzy dobrych pomysłów i praktyk.
TeleOdpowiedzialny 2020
Rozstrzygnięcie konkursu „TeleOdpowiedzialny 2020 roku”
21 stycznia, godz. 11
TeleOdpowiedzialny 2019
KAPITUŁA

dr Joanna Kurowska-Pysz
Dyrektor Centrum Transferu Nowych Technologii. Ekspert w zakresie zarządzania innowacyjnymi projektami i funduszami unijnymi. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków na projekty związane z wdrażaniem innowacji i transferem technologii do gospodarki oraz współpracy przedsiębiorstw i samorządów z jednostkami naukowymi. Aktywnie działa w Komisji ds. Konkurencyjności, Innowacji i Współpracy Nauki z Biznesem przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, członek Rady Ekspertów WSB w Dąbrowie Górniczej, wiceprezes Zarządu Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa Oddział w Dąbrowie Górniczej. Autorka i współautorka blisko siedemdziesięciu publikacji naukowych.

dr Marcin Budziński
Pracownik naukowo-dydaktyczny, ekspert, analityk, moderator, kierownik projektów.
Specjalizacja: rozwój lokalny, zarządzanie strategiczne, rewitalizacja, planowanie biznesu, zarządzanie projektami, partnerstwo biznesu i sektora kultury, kreatywność i przedsiębiorczość.
Autor lub współautor kilkudziesięciu analiz i lokalnych dokumentów strategicznych oraz licznych publikacji naukowych i dydaktycznych. Członek Polskiej Akademii Nauk w Komisji Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska oraz polskiej sekcji European Regional Science Association. Uczestnik międzynarodowych projektów badawczych w zakresie rozwoju lokalnego i regionalnego oraz czterokrotnie uczestnik wymiany nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus. Społecznik i animator postaw przedsiębiorczych, juror konkursów przedsiębiorczości dla młodzieży oraz start-upów.

Eugeniusz Gaca
Współautor koncepcji działania lokalnych operatorów telekomunikacyjnych w grupie Elektrim. W 2008 roku zakończył czynną aktywność zawodową i od tego czasu zaangażowany w szereg przedsięwzięć z zakresu rozwoju telekomunikacji i rynku telekomunikacyjnego w Polsce, jako doradca w wielu projektach branżowych, a także społecznie w rozwoju działalności KIGEiT. Przewodniczy Grupie roboczej ds. barier inwestycyjnych Memorandum w sprawie współpracy na rzecz budowy i rozwoju pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowych, a także Grupie roboczej ds sieci szerokopasmowych Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Członek Forum Uproszczeń Ministerstwa Rozwoju. Członek Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Karol Skupień
Przedsiębiorca telekomunikacyjny i współwłaściciel firmy GIGA Komputer. W strukturach KIKE, od lat wspierał działalność Grupy Roboczej ds. Administracji Publicznej, jednocześnie angażując się w wiele projektów izbowych i operatorskich dot. m.in. nowoczesnych technologii przesyłu video i TV. Członek Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji oraz Stowarzyszenia Siła w Innowacji. Menedżer branży IT i telekomunikacyjnej.
W wolnym czasie wędruje po górach i gra w szachy.

Robert Kubica
W branży telekomunikacyjnej od wielu lat. Zwolennik integracji środowiska czego dowodem jest spółka e-SBL.net której jest Prezesem. Dodatkowo służy swoim doświadczeniem w radach nadzorczych Inet Group sp. z o.o. , Horyzont Media sp. z o.o. oraz w Komisji Rewizyjnej KIKE. Zwolennik idei zielonej energii którą realizuje w Silesia Solar sp. z o.o.

Krzysztof Fujarski
Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności w branży telekomunikacyjnej i medialnej. Początkowo jako inspektor ds. RiTV w PAR (obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej), następnie prywatny operator telekomunikacyjny (TVK Wojkowice / STI Sp. z o.o.) i menadżer projektów medialnych i telewizyjnych (Art’n’Media / Twoja.TV), a obecnie redaktor naczelny branżowego wydawnictwa (ICT Professional) i koordynator projektów dedykowanych dla MiŚOT - Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (Stowarzyszenie e-Południe / Projekt MdM).