Rusza rejestracja na czwarty Lokalny Zjazd MiŚOT. Tym razem spotkamy się w Poznaniu

To będzie już czwarta edycja Lokalnego Zjazdu MiŚOT. Po spotkaniach na południu, wschodzie i północy kraju pod koniec roku zobaczymy się na zachodzie. W Poznaniu zjazd odbędzie się w dniach 29-30 listopada. Rozpoczęła się rejestracja.

 

Już trzy razy operatorzy spotykali się na Lokalnych Zjazdach MIŚOT organizowanych przez  Grupę MiŚOT, KIKE i Fundację Nasza Wizja. Wydarzenia odbywały się w różnych częściach kraju, by lokalnym operatorom łatwiej było na nie dotrzeć.

 

Pierwszy z Lokalnych Zjazdów Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych odbył się w Bukowinie Tatrzańskiej w listopadzie 2021 roku. Już wtedy, obok merytorycznych paneli i dyskusji na głównej sali, odbywały się bardzo ważne dla operatorów indywidualne spotkania i rozmowy. Pozwoliło to lepiej poznać się środowisku i nawiązać lepszą współpracę.

 

Drugi Lokalny Zjazd MIŚOT odbył się w Janowie Podlaskim. Chociaż wojna w Ukrainie zmusiła do przełożenia jego terminu – głównie z uwagi na zakwaterowanie w obiekcie, w którym miał się odbyć, uciekających z Ukrainy dzieci – to udało się go zorganizować z niemałym sukcesem. Najmocniejszymi punktami wydarzenia – zdaniem uczestników – okazały się operatorski hyde park, bloki dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz budowy polskiej sieci LoRaWAN.

 

Trzeci zjazd zorganizowano w Kołobrzegu i miał on wyjątkową, rodziną formułę. Zjazd był dobrze oceniony przez uczestników. Udział w nim wzięło prawie 300 osób, w tym przedstawiciele 17 lokalnych firm, które nigdy dotąd nie uczestniczyły w Zjazdach MiŚOT.

 

Celem zjazdów jest zainteresowanie działalnością Grupy MiŚOT, Fundacji Nasza Wizja i Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej firm z branży telekomunikacyjnej, a także przekazanie informacji o wyzwaniach, jakie stoją przed małymi i średnimi operatorami telekomunikacyjnymi. Zgodnie z formułą lokalnych wydarzeń organizatorzy wraz z ekspertami i przedstawicielami różnych firm i organizacji przyjeżdżają do operatorów. Pozwala to dotrzeć do większej liczby podmiotów w każdym zakątku Polski.

 

Podobnie będzie w trakcie czwartego Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Poznaniu. Organizatorzy dokładają starań, by agenda była bogata w merytorykę, zaproponują tematy jak najbardziej aktualne i pomagające lokalnym operatorom świadczyć jeszcze lepsze usługi. Jak zwykle towarzyszące atrakcje będą na najwyższym poziomie.

 

Rejestracja na Lokalny Zjazd MiŚOT w Poznaniu startuje 20 lipca 2022 r. Można ją przeprowadzić tutaj: https://misot.pl/zjazdy/#REJPOZ