Nowa rzeczywistość – panel na Zjeździe MiŚOT

Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce zmienia się na naszych oczach. Wielu przedsiębiorców zadaje w związku z tym pytanie: jak branża telekomunikacyjna, a w szczególności mali i średni operatorzy, mają się w niej odnaleźć? Na Zjeździe MiŚOT w Zakopanem spróbują na nie odpowiedzieć przedstawiciele organizacji branżowych oraz eksperci.

Panel pod tytułem “Nadeszła nowa rzeczywistość. I jak ma znaleźć się w niej branża telekomunikacyjna oraz mali i średni operatorzy?” otworzy nadchodzący wielkimi krokami Zjazd MiŚOT w Zakopanem. Uczestnikami rozmowy będą m.in. Krzysztof Czuszek ze Stowarzyszenia e-Południe, Kinga Pawłowska-Nojszewska, dyrektorka ds. prawnych Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Jerzy Nowicki, wiceprezes w:Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom oraz Artur Zakrzewski ze Związku Telewizji Kablowych Izba Gospodarcza. Panel poprowadzi: Marek Nowak, redaktor naczelny ISPortal.

Z doświadczenia wiemy już, że organizacje branżowe są aktywnymi uczestnikami procesów gospodarczych i prawnych. Jednocześnie w ostatnich latach mieliśmy sygnały, że okres konsultacji społecznych rozwiązań ustawowych bywał nieadekwatnie krótki, a w niektórych przypadkach pomijano wręcz ocenę skutków prawnych regulacji lub praktycznie ignorowano stanowisko organizacji branżowych. Naturalnym oczekiwaniem dziś więc większe zaangażowanie KIKE, ZTKiG, czy Mediakomu w stanowienie prawa. Poprzeczka nie jest przy tym ustawiona wysoko. Gdzie jednak płoną pożary? Na co powinni szykować się mali i średni operatorzy? Co dalej z cyfryzacją? Jakie mechanizmy obrony małych przed dużymi można wprowadzić do systemu? – to pierwsze nasuwające się pytania, które jak już wiemy, padną podczas panelu.

Rejestracja na Zjazd MiŚOT tutaj.