MWC2023 okiem MiŚOT

Mobile World Congress w Barcelonie to największe w Europie targi technologii mobilnych, na których można znaleźć także nowości ze świata internetu światłowodowego. Pojawiają się tu najważniejsi dostawcy z całego świata oraz fascynaci nowoczesnych technologii. W tym roku byli wśród nich także przedstawiciele Grupy MiŚOT.

Najwięcej w kontekście MWC mówi się w kontekście premier nowych urządzeń i rozwiązań. Tutaj swą europejską premierę mają najczęściej flagowe telefony czołowych producentów.

Reprezentacja Grupy MiŚOT w Barcelonie miała jednak inny cel niż poznawanie najnowszych smartfonów.

– Zależało nam na odwiedzeniu wszystkich wystawców, a na ich stoiskach szukaliśmy rozwiązań sprzętowych i usługowych, które mogłyby nam pomóc w przygotowaniu kolejnych projektów dla małych i średnich operatorów – mówi Paweł Białas, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w Grupie MiŚOT.

Paweł Białas na MWC2023

Z tego punktu widzenia szczególnie istotne jest to, że na MWC można zapoznać z wieloma urządzeniami, które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży.

MWC2023 odbywał się na terenie ośmiu obszernych hal wystawienniczych.

– Z zaciekawieniem oglądaliśmy każdego wystawcę, które oferował usługi IoT, niestety zauważalne było to, że niewielu wystawców miała rozwiązania IoT oparte o LoRaWAN – stwierdza Paweł Białas.

Większość producentów i dostawców upatruje przyszłości rozwoju technologii internetu rzeczy głównie w 5G. Targi zauważalnie skupione były właśnie na nich.

Targi przyciągnęły ogromną liczbę odwiedzających z całego świata.