MiŚOT Akademia o zmianach w firmie

Zmiany w firmie – jak się do tego dobrze przygotować, a przede wszystkim, co można zyskać? O tym, jak uporządkować firmę, wzmocnić zespół pracowników i podnieść nominalną wartość przedsiębiorstwa poprzez zarządzanie zmianą, dowiedzą się uczestnicy warsztatów, które poprowadzi Piotr Pytel w dniu zero wiosennego Lokalnego Zjazdu MiŚOT.

 

MiŚOT Akademia zaprasza na szkolenie rozwijające zarówno każdego z uczestników osobiście, jak i całą firmę. W dniu zero Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Wiśle, czyli 27 marca br., o godzinie 13., trener Piotr Pytel, którego MiŚOT-y doskonale znają, przekazywać będzie bezcenną wiedzę na temat tego, jak przenieść siebie oraz swoją firmę na wyższy poziom. Warsztaty dla uczestników wiosennego Lokalnego Zjazdu MiŚOT są bezpłatne. Wymagana jest jednak rejestracja – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 

Mówi się, że ten, kto stoi w miejscu, tak naprawdę cofa się. Doskonale rozumieją to osoby, które prowadzą przedsiębiorstwa. Zmieniający się świat oraz postęp wymuszają wprowadzanie zmian poprzez doskonalenie siebie oraz prowadzonych firm. Temat ten nie dotyczy tylko samej oferty, ale również systemu działania czy komunikacji między pracownikami.

 

Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na zdobycie nowej wiedzy, która pomoże we wprowadzaniu zmian w firmie. W pierwszej części warsztatów prowadzący przekaże wiedzę dotyczącą tego, jak ważne jest, by podtrzymywać klimat ciągłych modyfikacji i ulepszeń. Następnie uczestnicy dowiedzą się, jak zbudować zespół, który będzie umiał sprawnie i w zgrany sposób przystąpić do realizacji zamierzonych zmian. Świadomość konieczności zarządzania zmianą jest niemal równie ważna jak sama zmiana.

 

Kolejnym krokiem jest nakreślenie wizji i strategii zmiany, jaka ma zostać wprowadzona. Wyjaśnienie różnicy między teraźniejszością a przyszłością musi być jasna dla wszystkich uczestników tego działania. Wzbudzi to poczucie bezpieczeństwa, bo ludzka natura taka już jest, że nie lubi zmian, jednak odpowiednie przedstawienie wizji spowoduje wewnętrzną aprobatę i zaangażowanie biorących udział w procesie. Ważne również jest to, by wizja zmian była dla wszystkich jasna i czytelna. Sposób zakomunikowania i upewnianie się, czy przekaz jest zrozumiały dla jak największej ilości osób, również spowoduje większe zaangażowanie.

 

W kolejnym kroku prowadzący opowie o konieczność identyfikacji i usunięcia barier powodujących opóźnienia lub uniemożliwiających realizację procesu. W związku z tym, że zmiany są swoistą ewolucją, warto celebrować osiąganie nawet małych sukcesów. Podkreśla to przybliżanie się do zarysowanej wcześniej wizji. Nawet jeśli etapy te nie są krokami milowymi. Ważne jest jednak, by nie spoczywać na laurach, a wytrwale dążyć do tego, by wizja stała się rzeczywistością.

 

Warsztat, przeznaczony dla właścicieli firm oraz kadry kierowniczej, jest pełnym, niezależnym szkoleniem w zakresie wprowadzania zmiany, natomiast już w czasie Zjazdu bezpośrednio po warsztacie będzie możliwość zapisania się na cykliczne szkolenia prowadzone przez Piotra Pytla, dotyczące przygotowywania firmy na zmianę organizowane w ramach MiŚOT Akademii.

 

Co zrobić, by wziąć udział w warsztatach organizowanych w czasie Zjazdu?

 

Wystarczy zapisać się za pośrednictwem sklepu. Dla uczestników wydarzenia w Wiśle warsztaty dostępne są bez opłat, zapisując się na warsztat należy podać numer rejestracji na wiosenny Lokalny Zjazd MiŚOT. Link zapisów:

https://sklep.misot.pl/zmiany-w-firmie-jak-sie-do-tego-dobrze-przygotowac-a-przede-wszystkim-co-mozna-zyskac-p32600

Warsztat udostępniony jest bezpłatnie dla uczestników wydarzenia. Trzeba się jednak zarejestrować, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.