EPIX Sp. z o.o.

EPIX jest największym w Polsce niekomercyjnym, prawdziwie neutralnym i niezależnym węzłem wymiany ruchu IP. Zarządzany przez operatorów ISP, działa na zasadzie not for profit – nadwyżki finansowe pozyskane z jego prowadzenia przeznaczane są na przedsięwzięcia służące jego użytkownikom. Współpraca bazuje na wzajemnym zaufaniu i zadowoleniu. EPIX zapewnia operatorom tani i prosty dostęp do treści pozostałych polskich IX-ów oraz wszystkich integratorów IPTV. Podłączenie do węzłów EPIX jest możliwe w jednej z trzech kolokacji – w Katowicach, w Warszawie lub w Poznaniu.

Projekt MdO Sp. z o.o.

Projekt MdO, czyli Mały i Średni Operator Telekomunikacyjny dla Ogólnopolskich (przetargów, konkursów, klientów), umożliwił MiŚOT-om start pod wspólną marką w przetargach na budowę Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu wyrównano szanse w stosunku do operatorów korporacyjnych, a mniejsi operatorzy odnieśli sukces – pozyskali i uruchomili w latach 2018 – 2022 w postępowaniach organizowanych przez NASK ponad 3000 lokalizacji.
W Projekcie MdO uczestniczy kilkuset MiŚOT-ów. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu, otrzymali oni w samym 2022 roku ponad 10 mln zł, a od początku projektu ponad 26 mln zł. Szacowane przychody MiŚOT do 2025 roku przekroczą 50 mln zł.
Spółka nadal uczestniczy w postępowaniach na budowę OSE i jednocześnie przygotowuje się do kolejnych przetargów o szerokim zasięgu, w których wykorzysta potencjał MiŚOT-ów oraz własne doświadczenie.

Projekt MdM Sp. z o.o.

MdM, czyli Media dla MiŚOT, prowadzi najważniejsze media w środowisku. Lokalni operatorzy mogą z nich czerpać wiedzę i bieżące informacje. Wśród kanałów komunikacji zarządzanych przez spółkę znajdują się: najpopularniejsze forum polskich operatorów telekomunikacyjnych – ISP Forum, jedyny magazyn branży ICT (kwartalnik drukowany i dostępny on-line) – ICT Professional, cotygodniowy
newsletter skierowany do lokalnych dostawców usług – MiŚOT PING oraz opiniotwórczy portal z najświeższymi informacjami ze świata, kraju i lokalnych rynków – ISPortal. Media MdM są ogromną bazą wiedzy o telekomunikacji, prawie, trendach i biznesie zebraną w formie newsów, felietonów, analiz, porad i wywiadów.

Projekt MdS Sp. z o.o.

Spółka świadcząca usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa w oparciu o autorski system ochrony cyberbezpieczeństwa dla t-SEC, w skład którego wchodzi:  monitorowanie ruchu sieciowego operatora wraz z ochroną antyddos i blackholing, zarządzanie incydentami, generowanie raportów i wykrywanie zagrożeń, funkcjonalność IPS, ddos dcrubbing, IDS, machine learning i predykcja ruchu. Spółka świadczy również kompleksowe usługi w oparciu o certyfikację ISO 27001: usługi inspektora ochrony danych osobowych, pełnomocnika bezpieczeństwa, konsultacje bezpieczeństwa i RODO, zarządzanie incydentami, szkolenia z zakresu cybebezpieczeństwa, audyty i pentesty, analizy poincydentalne oraz obsługę podmiotów OUK.

Projekt MdI Sp. z o.o.

MiŚOT dla internetrzeczy.pl. Spółka, której celem jest wykorzystanie potencjału związanego z rozproszonym położeniem w kraju MiŚOT-ów, ich możliwości technicznych, biznesowych do budowy i utrzymania ogólnopolskiej sieci LoRaWAN. Popularyzacja tej technologii pozwoli na oferowanie nowych produktów, związanych z monitorowaniem procesów gospodarczych, infrastrukturalnych oraz zapewniających bezpieczeństwo funkcjonowania firm, instytucji i społeczności lokalnych.

Projekt IdM Sp. z o.o.

jest spółką zależną Grupy MiŚOT. Jej celem jest dostarczanie nowoczesnej, przyszłościowej, stabilnej i prostej w obsłudze platformy IdM oraz wchodzącej w jej skład KameleonTV dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych.

Stowarzyszenie e-Południe

Stowarzyszenie e-Południe zostało założone w celu zwiększenia siły przebicia Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych – MiŚOT-ów. Jest to modelowy przykład organizacji gospodarczej, która powstała w celu umożliwienia współpracy przy wspólnie realizowanych projektach. Działa od 2008 roku, a w 2018 roku znalazło się wśród laureatów prestiżowych Diamentów Forbesa.

Klaster e-Południe

Klaster e-Południe, formalnie zarejestrowany jako Stowarzyszenie na rzecz Społeczeństwa Informacyjnego, jest modelowym przykładem klastra gospodarczego. Dzięki współpracy możliwa stała się wspólna realizacja projektów, na które każdy z małych operatorów nie miałby potencjału. Klaster zrzesza głównie podmioty telekomunikacyjne z terenu południowej Polski.