Piotr Pytel
Podczas wystąpienia odpowiem dodatkowo na pytanie, jak poradzić sobie z przekonaniami typu: nie mam czasu, sam zrobię to najszybciej/najlepiej, to moja firma, dlatego muszę wiedzieć wszystko, co się w niej dzieje/co robią moim pracownicy, moi pracownicy to… (wstaw dowolny epitet), pieniądze są najlepszym motywatorem, przecież to jest oczywiste, powinien się domyślić, przecież to jest takie proste, a on tego nie potrafi zrobić. Ja bym to zrobił…, i kilka innych.
18:30 – 19:30 Czas na relaks i korzystanie z atrakcji hotelu
19:30 – 24:00 Before Party
Sebastian Kachel / MiŚOT SA, Łukasz Bazański / itB Legal, Krzysztof Skorupski / Skynet, Konrad Baranowski / Koba, Przemysław Parzyjagła / Marcomnet / Margonet
Maciej Linscheid / Projekt MdS
Wojciech Jankowski / Nice
Instalacje inteligentne stają się coraz popularniejsze w nowym budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Czy użytkownicy naprawdę potrzebują, żeby ich mieszkania były smart? Czy pokolenie Z przywiązuje się do posiadania produktu czy może woli go tylko użytkować?
Marek Nowak, Adam Kossowski / MiŚOT SA; Kinga Pawłowska – Nojszewska / KIKE; Paweł Wołoch / Związek Telewizji Kablowych Izba Gospodarcza, Jerzy Nowicki / Mediakom
Andrzej Fudala / Sayf
W związku z uchwaleniem ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej przedsiębiorca telekomunikacyjny zobowiązany jest do wdrożenia działań technicznych i organizacyjnych obejmujących identyfikację i zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej. Opowiemy m.in. o tym: jakie zdarzenia kwalifikują się jako nadużycie? czy przedsiębiorca jest zobowiązany do podjęcia działań? jeżeli tak, to jakich? skąd przedsiębiorca ma wiedzieć, co ma zrobić?
Małgorzata Świerkosz – Hołysz / MiŚOT Akademia
Artur Stefanovic / TVIP
Pokażemy, jak w czasie tego warsztatu od zera uruchomić usługę TV z rozwiązaniem TVIP!
Paweł Gniadek, Adam Rak, Tomasz Pacia, Maciej Linscheid, Radosław Wojdas
Paweł Białas / MiŚOT SA
Michał Matuszewski
Omówimy przepisy prawa i obowiązki inwestora oraz formalności od koncepcji, przez projekt, do wykonania, na uruchomieniu kończąc. Poruszymy zagadnienie w zakresie prawa geodezji, budowlanego i zajęcia pasa.
Mariusz Skwara, Andrzej Mazur / PacketFront Software Solutions Poland
Automatyzacja sieci telekomunikacyjnej jako klucz do redukcji kosztów operacyjnych przy jednoczesnym usprawnieniu procesów zarządzania.
Wojciech Karolczak / Beyond
Aleksandra Czerech / MiŚOT SA
Marek Ruciński / Kancelaria Prawna Media
Omówienie podstawowych zasad dziedziczenia firm (przedsiębiorstw i udziałów w spółkach), wskazanie najczęściej występujących ryzyk oraz sposobów ich uniknięcia, przedstawienie sposobów przygotowania firmy do zmiany pokoleniowej (zarząd sukcesyjny, pełnomocnictwa, dziedziczenie, umowy sukcesyjne, zachowek, zmiany w zarządach spółek, treść umów spółek).
Patryk Pizo / Access Network
XGS-PON to coś więcej niż technologia, to szansa biznesowa. Piąta generacja sieci stacjonarnej z uzyciem portfolio Huawei 10G PON, Wi-Fi 6, FTTR-H/SME. Kompaktowe OLT-y.
Paweł Białas / MiŚOT SA
Michał Latuszewski / Kancelaria Kuchlewski Latuszewski Adwokaci Radcowie Prawni
W związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, w zależności od formy jej prowadzenia różna jest odpowiedzialność majątkowa za zobowiązania. Za niektóre zobowiązania może odpowiadać nie tylko przedsiębiorca, ale i jego żona (majątkiem wspólnym). W przypadku prowadzenia spółki cywilnej podobnie można odpowiadać majątkiem spółki za zobowiązania wspólnika. Może również pojawić się odpowiedzialność za zobowiązania wspólnika spółki osobowej lub członków zarządu spółki z o.o. Podczas prezentacji zostanie wytłumaczone za jakie zobowiązania ponoszą oni odpowiedzialność swoim majątkiem prywatnym.
Dariusz Fudala / Sayf
Prawo Komunikacji Elektronicznej wraca jak bumerang, więc na tej prelekcji opowiemy, czy należy spodziewać się zmian w zakresie obowiązków dotyczących przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Skupimy się na przepisach rekomendowanych przez Ministra Cyfryzacji oraz zaproponowanych przez nas zmianach tych przepisów.
14:00 – 15:00 Obiad
Ewelina Grabiec / itB Legal
O tym, jak i kiedy zbierać zgody na działki osób prywatnych i samorządów. Kiedy można złożyć wniosek o wydanie decyzji starosty i czy opłaca się ustanowić służebność przesyłu.
Matej Pavelka / Flowcutter
Use case of ISP trouble-shooting Latency issues on the customer facing interface. Let’s look at the simple yet powerful approach – leveraging all data sources, correlating events, and putting it all together in Grafana. We demonstrate examples using Grafana, Prometheus, Loki, and Flowcutter for next-gen flow analysis.
Marek Ruciński / Kancelaria Prawna Media
Generalne zasady sporządzania testamentów z perspektywy przedsiębiorców. Wskazówki dotyczące brzmienia poszczególnych zapisów i skutków, jakie wywołują.
Sebastian Kachel, Anna Walter / MiŚOT SA
Pomimo iż jest to segment powoli tracący na rzecz telefonii mobilnej, to w 2022 roku z usług telefonii stacjonarnej nadal korzystało 2,4 mln abonentów, generując przychód na poziomie 1,1 mld zł, a z przejmującej ten rynek technologii VOIP już 2,8 mln z przychodem 0,3 mld zł. Ile i dlaczego MiŚOT-y tak skromnie z tego tortu odcinają kawałki? Czy warto mieć komplet usług do wyboru dla własnego klienta?
Michał Latuszewski / Kancelaria Kuchlewski Latuszewski Adwokaci Radcowie Prawni
Marcin Zemła / Projekt MdS, pełnomocnik ds. bezpieczeństwa Grupy MiŚOT, audytor wiodący normy ISO 27001, audytor wiodący normy ISO 22301, Certified Penetration Tests Engineer, Kinga Pawłowska – Nojszewska / KIKE
1. „Straszą, straszą…” – podania ludowe oraz mity na temat dyrektywy NIS 2.0 – czyli jak to chcemy wyciągnąć od Was pieniądze. W tym punkcie dowiesz się, co jest prawdą w tematyce NIS 2.0, co nie, gdzie leżą zagrożenia i trudności. Face to face bez ściemy i transparentnie.
2. „Historia trzmiela z NASA”. Kiedy biedak zdechnie i przestanie latać – czyli „Dejcie jakiś wzór polityki…”.
3. „Wielka stopa” – wszyscy wiedzą, niektórzy potrafią opisać, ale nikt nie widział – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji na żywo w wymaganiach NIS warsztat. Dowiesz się, czego nie wiesz o swoim biznesie.
4. „Palenie gumy – kierowca wyścigowy bez kontroli specjalisty” – porównanie podejść w stosunku do przepisów obecnych i oczekiwanych.
5. Pogadajmy. Jak będziecie jeszcze mieli siłę, bo mnie się już gadać nie chce.
Liczba miejsc ograniczona. Tylko dla MiŚOT-ów. Obowiązkowo należy ze sobą zabrać długopisy. Papier Wam dostarczymy.
Małgorzata Świerkosz – Hołysz / MiŚOT Akademia
Zarządzanie multigeneracyjne jest interesującym zagadnieniem dla liderów, menedżerów, przedsiębiorców. Coraz więcej organizacji, a co za tym idzie, coraz więcej menedżerów ma do czynienia z konfliktami między młodszymi a starszymi pracownikami. Zderzenie różnych pokoleń w firmie nie musi oznaczać katastrofy. Może mieć siłę budującą i rozwijającą oraz przynieść korzyści, jeśli dobrze zbudujemy zespół wielopokoleniowy. Jak to osiągnąć? Serdecznie zapraszam na wykład, podczas którego porozmawiamy o tym, jak promować zarządzanie zespołami wielopokoleniowymi, jakie korzyści może odnieść organizacja z budowania zespołów multigeneracyjnych, rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi przedstawicieli różnych pokoleń, przyjrzymy się motywatorom charakterystycznym dla różnych generacji oraz zastanowimy się, jak zbudować zespoły wspierające transfer wiedzy w organizacji.
17:00 – 19:30 Czas na relaks i korzystanie z atrakcji hotelu
20:00 ‑ 4:00 antyGala xBest. Wieczór bez garniturów i szpilek
Finał konkursu TeleOdpowiedzialny Roku
Łukasz Wiśniewski / Heroes
Opowiemy o schematach, mitach i złych praktykach, przez które na pewno stracimy czas i pieniądze. Poznajcie alternatywne rozwiązania. Pięć najczęstszych błędów, które popełniamy.
Paweł Gniadek / MiŚOT SA
Rafał Worek / Globi – Map
Przedstawimy, w jaki sposób oprogramowanie QGIS może rewolucjonizować branżę telekomunikacyjną, zapewniając wsparcie na każdym etapie projektowania, wykonania i inwentaryzacji sieci. Dowiesz się, jakie zaawansowane funkcje posiada program mogące zoptymalizować efektywność podejmowanych operacji. Zobaczysz również, jak ułatwia dokumentowanie infrastruktury oraz monitorowanie postępów projektów, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów. Dowiesz się, jak zwiększyć efektywność zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną dzięki inteligentnemu wykorzystaniu bazy danych PostgreSQL w połączeniu z programem QGIS.
Artur Tomaszczyk, Wojciech Ogonek / Projekt MdI
Mamy dla Was gotowy produkt skrojony dla samorządów. Chcesz wiedzieć jak wprowadzić Twoją gminę w XXI wiek, a przy okazji zarobić na sieci MdI
Łukasz Wiśniewski / Heroes
Ścieżka zakupowa klienta w przestrzeni internetu. Czym są wywiady pogłębione, jak je przeprowadzać i jak wyciągać z nich wnioski. Pokażemy, jak narzędzia marketingowe mogą wspierać każdy etap pozyskiwania klienta. Od budowania potrzeby, przez wzmacnianie zainteresowanie i zakup, aż po utrzymywanie relacji.
Paweł Gniadek, Aleksandra Czerech / MiŚOT SA, Sebatian Pycia / Art-Com, Maciej Różański / Systemia, Mikołaj Filipek / OstrogNET
Ernest Kurzeja / Omniconnect, Marcin Zemła, Patrycja Hładoń / Projekt MdS; Kinga Pawłowska – Nojszewska / KIKE
Dyrektywa NIS 2 weszła w życie 16 stycznia 2023 r., a państwa członkowskie UE mają 21 miesięcy na wprowadzenie jej postanowień do prawa krajowego. Nowe przepisy powinny być stosowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 18 października 2024 r. Zgodnie z wymaganiami Dyrektywy NIS2 MiŚOT-y powinny mieć wdrożone plany ciągłości działania i zarządzania kryzysowego, które wiążą się m.in. z identyfikacją zagrożeń i analizą ryzyka. Na podstawie tych dokumentów operatorzy są zobowiązani wdrożyć odpowiednie i proporcjonalne środki techniczne i organizacyjne do zarządzania ryzykiem.
Marek Ruciński, / Kancelaria Prawna Media
Określenie plusów i minusów przekształcenia jednoosobowych działalności gospodarczych w spółki z o.o. z naciskiem na rozwiązania sukcesyjne oraz CIT estoński
Joanna Gajewska, Adam Měrka / Whalebone
Dowiedz się, jak zwiększyć przychody na użytkownika lub uruchomić zupełnie nowy strumień przychodów dzięki uwolnieniu potencjału rozwiązania DNS. Zabezpieczenia na poziomie DNS i filtrowanie treści pozwalają uzyskać stały dochód przy niewielkim lub zerowym zapotrzebowaniu na konserwację, zapewniając jednocześnie stabilne i zgodne z zasadami prywatności rozwiązywanie DNS dla całej sieci.
Michał Kandziora / Solutions for Technology
Przedstawimy najlepsze rozwiązania w zakresie wprowadzenie do oferty n * gigabitowych usług dostępu do internetu. Omówimy różne podejścia do wdrożenia technologii XGSPON w sieci, a także dostępne rozwiązania, które pozwalają odłożyć w czasie inwestycję w XGSPON. Przy okazji wspomnimy o nowych produktach w ofercie S4Tech oraz postępach w rozwoju 50GPON.
Adam Bandura / Acnet
Łukasz Biernacki, Artur Tomaszczyk / MiŚOT SA
Zapraszamy na fascynującą podróż, gdzie posty Misia Zdzisia i codzienne działania operatora telekomunikacyjnego splotą się w nieoczekiwany sposób.
ZAKOŃCZENIE ZJAZDU
+48 602 495 064
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |