Zjazd MiŚOT – wiedza i rozwój

Wypełniona ważnymi tematami AGENDA zbliżającego się Zjazdu MiŚOT sprawi, że uczestnicy tego wydarzenia zdobędą konkretną merytoryczną wiedzę. Prawo, finanse, prowadzenie biznesu, analizy związane z aktualną sytuacją w branży i gospodarce, akcje i projekty Grupy MiŚOT – omówienie wszystkich tych tematów z perspektywy małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych pomoże im w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych.

 

Choć wielu uczestników nastawia się przede wszystkim na indywidualne spotkania i rozmowy w pięknych okolicznościach przyrody, jest niemal pewne, że wiele godzin spędzi też na salach wykładowych i warsztatach.

 

Cyberbezpieczeństwo

Pierwszy dzień rozpocznie panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa sieci. Staje się ono kluczowe dla operatorów i ich klientów, często decyduje też przewadze konkurencyjnej. Jak je zapewnić w czasach, gdy również cyberprzestępcy rozwijają swoje umiejętności i narzędzia? Opowiedzą o tym specjaliści Grupy MiŚOT Maciej Linscheid, Marcin Zemła oraz Łukasz Bazański z kancelarii itbLegal. Poruszona zostanie także problematyka zarówno ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, jak i rozwiązań praktycznych.

 

EPIX

Także pierwszego dnia dowiemy się jak rozwija się największy węzeł wymiany ruchu IXP w Polsce i co zyskują MiSOT-y współpracujące z EPIX. Wzajemne zaufanie, zadowolenie, brak korporacyjnych utrudnień, opóźnień oraz niepotrzebnych kosztów stały się już normą, ale to podobno nie koniec. O nowościach opowie Krzysztof Czuszek.

 

LoRaWAN

Grupa MiŚOT rozpoczęła także projekt, którego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci LoRaWAN poprzez wykorzystanie lokalizacji i potencjału małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Popularyzacja tego rozwiązania pozwoli na oferowanie przez operatorów nowych produktów dla biznesu, administracji i klientów indywidualnych. Inne projekty zostaną także przedstawione drugiego dnia konferencji.

 

Pieniądze

Popołudnie pierwszego dnia konferencji poświęcone będzie finansom i prowadzeniu biznesu. Krzysztof Zawadzki, Łukasz Bazański i Sebastian Kachel będą uczestnikami panelu dyskusyjnego Wyzwania finansowe, niezdrowa konkurencja, niskie abonamenty a inflacja. W czasach gdy inflacja na poziomie 6,8% stała się faktem, nie można jej bagatelizować. Jednocześnie oczekiwania klientów idą w kierunku taniej i szybciej. Jak pogodzić te rzeczy i jakie mechanizmy uruchomić by rosnące koszty stałe nie zjadły całego przychodu z abonamentów?

 

Akcje Grupy MiŚOT

Na czele grupy kapitałowej utworzonej przez Stowarzyszenie e-Południe stoi obecnie MiŚOT S.A. Ponad 61 proc. jej akcji trafi do operatorów, którzy jednocześnie są jej klientami. Rozpoczęło się już udostępnianie tych walorów. Najpierw swoją pulę obejmą członkowie Stowarzyszenia e-Południe, o planach związanych z kolejnym krokiem przekazywania papierów wartościowych opowiedzą członkowie zarządu spółki.

 

KIKE

Drugiego dnia zjazdu w sali A od godziny 11.45 odbędą się panele dyskusyjne Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. Równolegle, od 11:30 w sali 2 odbywać się będzie także warsztat Zawnioskuj o słupy energetyczne za 1,73 zł, który będą prowadzić prawnicy kancelarii itbLegal.

Organizatorzy podkreślają przy tym, że niezwykle ważna będzie możliwość wysłuchania zdania operatorów na wszystkie poruszone tematy, poznanie ich oczekiwań i osobiste wymiana doświadczeń.

Pełna agenda dostępna jest tutaj

 

Zapraszamy na kolejne zjazdy!

Lokalne spotkania w małym gronie to dziś także w naszym przekonaniu optymalna i bezpieczna formuła. Kolejne Zjazdy MiŚOT planowane są co kwartał i zorganizowane będą w następujących rejonach: Centrum/Zachód (przewidywana data: początek lutego 2022 r.), Wschód (wiosna 2022 r.) i Północ (wiosna/lato 2022 r.). Ich zwieńczeniem będzie ogólnopolska konferencja w formule, którą znamy od lat.