Wyniki plebiscytu Gmina Przyjazna MiŚOT-om

Podczas ogólnopolskiego Zjazdu MiŚOT w Zakopanem wręczone zostały nagrody w plebiscycie „Gmina Przyjazna MiŚOT-om”. Lokalni operatorzy telekomunikacyjni mieli możliwość zgłoszenia swojej gminy do plebiscytu na podstawie ich doświadczeń na szczeblu współpracy i wspierania lokalności. Spośród licznych zgłoszeń kapituła wyłoniła jednego zwycięzcę oraz wyróżniła dwie gminy.

W plebiscycie „Gmina Przyjazna MiŚOT-om” zwyciężył Urząd Miasta Warszawa – Dzielnica Bielany. Na ręce Pani Moniki Baczyńskiej, naczelnik wydziału informatyki dla dzielnicy, która reprezentowała podczas tego wydarzenia burmistrza Grzegorz Pietruczuka, złożono w podziękowaniu za współpracę z MiŚOT-ami pamiątkową statuetkę. Nominującym do plebiscytu była firma Metro Internet Sp. z o.o.

– Ta nagroda tak naprawdę należy się tym wszystkim małym operatorom, którzy u nas działają. Od wielu lat współpracujemy przy fajnych projektach – przyznała Monika Baczyńska.

Dwa wyróżnienia otrzymali:

– Wójt gminy Filipów – Tomasz Rogowski

– Wójt gminy Suwałki – Zbigniew Mackiewicz

Nominującym obie gminy była firma Matrix Cezary Taraszkiewicz.

– Moja gmina jest bardzo rozległa. Z tego powodu infrastruktura telekomunikacyjna jest niezywkle potrzebna. Operatorów u nas mamy kilku, współpracujemy z nimi między innymi przy różnych inicjatywach. Dzięki temu rozwijamy naszą lokalność – powiedział podczas Zjazdu MiŚOT Tomasz Rogowski. Zbigniew Mackiewicz dodał, że internet bez wątpienia jest przyszłością dla samorządu w Polsce.

Laureaci otrzymali zaproszenie VIP na Zjazd do Zakopanego, pamiątkowe dyplomy na scenie podczas wieczornej antyGali oraz możliwość bliższego zaprezentowania swojej gminy podczas jednej z prelekcji. Przedstawiciele gmin mieli okazję szeroko opowiedzieć o współpracy z małymi i średnimi operatorami na lokalnym terenie.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału wideo:

Organizatorem plebiscytu jest Projekt MdM Sp. z o.o., patronami medialnymi ISPortal.pl i internetrzeczy.pl. Partnerami branżowymi MiŚOT S.A., Fundacja Lokalni, Projekt Lokalni i Projekt LoRaWAN.

Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, którzy świadczą usługi dla blisko 30 proc. krajowego rynku, obsługując około 3 mln klientów. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności).