Telewizja od Lokalnych wchodzi w fazę testów

Innowacyjne rozwiązanie telewizyjne zaprezentowane przez Grupę MiŚOT podczas Lokalnego Zjazdu w Wiśle weszło w nową fazę. Prezentacja oraz nasze pierwsze publikacje na ten temat wywołały sporo emocji, temat – szczególnie w związku z ostatnimi podwyżkami – jest gorący.

– Zespół zajmujący się projektem telewizji w Grupie MiŚOT ponad rok badał dostępne rozwiązania i negocjował warunki z kilkoma partnerami. Finalnie wybrana została platforma innowacyjna oraz najbardziej przyszłościowa w stosunku do tych, które są dostępne na rynku – opowiada Paweł Białas, dyrektor ds. rozwoju w Grupie MiŚOT.

Partnerem technologicznym dostarczającym rozwiązanie jest Redge Technologies. Jest to platforma sprawdzona i już działająca na rynku polskim oraz zagranicą. Mocną stroną Redge Technologies jest zespół polskich programistów pracujących w Polsce.

Dlaczego Redge?

Wybrane przez Grupę MiŚOT rozwiązanie posiada wiele zalet, takich jak: najlepszy stosunek ceny i kosztów utrzymania do jakości, liczba funkcji, stabilność działania, a przede wszystkim ciągły rozwój technologiczny.

Wdrażane rozwiązanie działa na Smart TV, Android TV, Apple TV oraz na mobilnych urządzeniach opartych o iOS, jak i Android. Usługa dostarczana będzie Unicastem, dzięki autorskiemu rozwiązaniu wyniesionego CDN-a. Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni nie będą musieli obawiać się zwiększonych kosztów transmisyjnych czy stabilności.

Paweł Białas podkreśla, że Grupa MiŚOT nie kupiła, ani nie będzie kupowała od Redge Technologies usługi, zakupiła natomiast gotowe i działające rozwiązanie technologiczne, na miarę przyszłości.

Jakie urządzenia?

Wybrane urządzenia, na których świadczyć będzie można usługę, to STB Android TV 4K firmy Beacon oraz STB Android TV 4K  firmy ZTE. Oba STB mają możliwość certyfikacji, która zapewni wprowadzenie usług świadczonych klientowi końcowemu na wyższy poziom i umożliwi oferowanie dodatkowych usług.

Od końca kwietnia za pośrednictwem Sklepu MiŚOT mali i średni operatorzy telekomunikacyjni będą mogli zapisywać się na testy usługi Telewizji od Lokalnych.

– Będzie to dla nas bardzo ważny sprawdzian – mówi Paweł Białas. – Dlatego mając na uwadze zbliżający się długi weekend pierwsze uruchomienia testów odbędą się od połowy maja. Warto wykorzystać ten czas na wyklikanie w Sklepie MiŚOT zgłoszenia chęci testowania usługi.

Zainteresowani usługami Telewizji od Lokalnych oraz TiViX-em mogą kontaktować się za pośrednictwem maila: [email protected] lub bezpośrednio z liderem projektu Pawłem Białasem.