TeleSynergia prowadzi do Frankfurtu

Projekt TeleSynergia zainicjowany w maju przez Grupę MiŚOT, operatora największego polskiego punktu wymiany ruchu EPIX, oraz Beyond.pl, dostawcę zielonych i najbezpieczniejszych usług data center i cloud w Europie, przynosi pierwsze efekty. Partnerzy wspólnie optymalizują transmisję z Poznania do Frankfurtu, umożliwiają dostęp kolejnym operatorom międzynarodowym do EPIX oraz poprawiają bezpieczeństwo przesyłu danych. Korzystają na tym ich klienci.

 

– Podczas wspólnych analiz zwróciliśmy uwagę, że EPIX płaci za ruch płynący z Frankfurtu do Polski, a Beyond.pl ponosi koszty wypychania ruchu do Niemiec. Zoptymalizowaliśmy proces – korzystamy z jednego łącza, wypełniamy oba kierunki i dzięki temu ponosimy mniejsze koszty – mówi Krzysztof Czuszek, wiceprezes MiŚOT SA.

 

Dzięki optymalizacji kosztów partnerzy TeleSynergii mogli wybrać lepszego operatora transmisji międzynarodowych – gwarantującego najkrótszą trasę i tym samym najniższe opóźnienia. Dodatkową zaletą jest fakt, że łącze jest redundantne, gwarantując ciągłość usług oraz zapewnia go polski operator.

 

Beyond.pl posiada we Frankfurcie własny PoP (Point of Presence). Dostęp do niego ma również EPIX, poprzez instalację przełącznika, routera, a także elementów systemu scrubbingowego tworzonego przez Projekt MdS, spółkę z Grupy MiŚOT zajmującą się zapewnieniem cyberbezpieczeństwa w sieci. Umożliwi to analizę ruchu w miejscu jego wejścia do sieci TeleSynergii i zapewni ochronę sieci oraz klientów EPIX i Beyond.pl.

 

– Oczekiwania klientów wobec dostawców data center i operatorów telekomunikacyjnych w Polsce i zagranicą ewoluują. Przedsiębiorstwa szukają skrojonych na miarę usług hybrydowych, które charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa usług data center, europejskim zasięgiem, optymalnym czasem dostępu do danych i dodatkowo spełniają standardy rozwiązań zrównoważonych, ograniczających negatywny wpływ na środowisko poprzez obniżanie śladu węglowego. Łącząc zielone usługi kolokacji i chmury utrzymywane w centrach przetwarzania danych Beyond.pl z łącznością Grupy MiŚOT i EPIX zbudowaliśmy takie rozwiązanie. TeleSynergia oferuje unikalny produkt infrastrukturalno-telekomunikacyjny w przystępnej cenie, który zapewnia szybki, bezpieczny i bezpośredni dostęp do 1/3 gospodarstw domowych w Polsce. Co więcej, ten zasięg będzie rósł, ponieważ węzeł EPIX Katowice już teraz znajduje się w TOP5 największych węzłów wymiany ruchu na świecie  – mówi Wojciech Stramski, prezes zarządu w Beyond.pl.

 

– Współpraca z Beyond.pl pozwala nam na sprawniejsze i tańsze realizowanie kolejnych styków z operatorami międzynarodowymi. Obecnie rozmawiamy o nowych stykach z kolejnymi dostawcami Tier 1. Umieszczenie naszych urządzeń we Frankfurcie ułatwi zagranicznym partnerom dostęp do EPIX. Wpłynie to na rozwój naszego punktu wymiany ruchu w Poznaniu, a skorzystają na tym nasi klienci – przekonuje Krzysztof Czuszek.

 

W ramach TeleSynergii partnerzy od kilku tygodni tworzą pakiet usług, na który składają się rozwiązania łączności oparte na ogólnopolskiej sieci EPIX, wspólnie wykorzystywanych węzłach zagranicznych oraz kolokacji, chmurze i infrastrukturze dedykowanej w centrach przetwarzania danych Beyond.pl w Poznaniu wraz z dostępem do kompetencji technicznych inżynierów z obu spółek. Podmioty zainicjowały współpracę w 2020 roku.