Systemia i Ostrog.net TeleOdpowiedzialnymi Roku 2023

Tego jeszcze nie było. Kapituła konkursu TeleOdpowiedzialny Roku 2023 wybrała dwóch laureatów nagrody głównej. Po ocenie kilkudziesięciu nadesłanych aplikacji okazało się, że poznańska Systemia i Ostrog.net z Raciborza mają identyczną liczbę punktów. Na antyGali podczas Zjazdu MiŚOT w Janowie Podlaskim nagrodzono obie firmy. Wręczono też dziewięć wyróżnień.

– Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni są coraz bardziej społecznie odpowiedzialni. Aktywnie wspierają potrzebujących, chronią środowisko, dbają o pracowników i otoczenie. Od sześciu lat to pokazujemy i najlepszych nagradzamy w naszym konkursie powiedział Sebastian Kachel, wiceprezes Stowarzyszenia e-Południe, jeden z inicjatorów konkursu TeleOdpowiedzialny Roku.

Nadesłane aplikacje oceniała kapituła w składzie: dr Joanna Kurowska-Pysz, dr Marcin Budziński, Robert Kubica, Krzysztof Fujarski i Adam Owczarek.

Edycję TeleOdpowiedzialny Roku 2023 uroczyście zakończono 11 kwietnia na ogólnopolskim Zjeździe MiŚOT w Janowie Podlaskim.

– Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Jesteśmy dumni, że z edycji na edycję aplikacje są ciekawsze i coraz mniej oczywiste. Najoryginalniejsze nadal będziemy promować, aby również inni operatorzy mogli się nimi inspirować – mówiła podczas uroczystości Aleksandra Czerech, prezes Fundacji Lokalni.

Nagrody w imieniu tegorocznych zwycięzców odebrali Macieja Musioł i Rafał Rzechak z Ostrog.net oraz Maciej Różański z Systemii. Wyróżnieniem głównym na scenie antyGali cieszył się Michał Zając z Fiberway. W imieniu organizatorów laureatów nagradzali: Sebastian Kachel i Adam Kossowski z zarządu Stowarzyszenia e-Południe oraz Aleksandra Czerech i Paweł Gniadek z zarządu Fundacji Lokalni.

– To była kolejna edycja zakończona sukcesem. Otrzymaliśmy więcej niż rok temu aplikacji. Jednak nas najbardziej cieszy coraz lepsze zrozumienie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Szczególnie dziękujemy tym operatorom, którzy co roku zgłaszają ciekawe pomysły. Widać, że dla nich CSR nie jest akcyjny, ale stał się elementem działalności biznesowej, pomysłem na relacje z otoczeniem i pracownikami – komentuje Paweł Gniadek, wiceprezes Fundacji Lokalni.

Organizatorami konkursu były Grupa MiŚOT, Stowarzyszenie e-Południe oraz Fundacja Lokalni. Patronat nad inicjatywą miały isportal.pl, ICT Professional oraz Tygodnik Angora