Napływają pierwsze zgłoszenia w konkursie TeleOdpowiedzialny Roku 2022

Od początku grudnia można składać aplikacje w konkursie TeleOdpowiedzialny Roku 2022. Operatorzy mają czas na zgłoszenia do końca lutego. Potem do pracy przystąpi kapituła. Laureatów poznamy pod koniec marca. 

Organizatorami konkursu są Grupa MiŚOT oraz Fundacja Lokalni, promujące idee społecznej odpowiedzialności biznesu w środowisku operatorskim.

– Mali i średni operatorzy robią wiele dobrych rzeczy w swoich środowiskach lokalnych, na rzecz pracowników, środowiska oraz potrzebujących. To prawdziwa i szczera społeczna odpowiedzialność biznesu. W edycji TeleOdpowiedzialny Roku 2021 otrzymaliśmy trzy razy więcej zgłoszeń niż w poprzedniej. Jest to najlepszym świadectwem aktywności operatorów w tym obszarze – mówi Sebastian Kachel, wiceprezes Stowarzyszenia e-Południe.

Organizatorzy zachęcają operatorów do dzielania się swoimi projektami. Zapowiadają, że będą je promować i wspierać.

– Nasz konkurs ma na celu promocję idei CSR wśród małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Obserwujemy, że z roku na rok w środowisku operatorskim świadomość CSR-owa rośnie – informuje Daniel Piecuch, prezes Fundacji Lokalni.

Zgłoszenia konkursowe powinny spływać do organizatorów do 28 lutego 2023 r. Zainteresowani muszą wypełnić prosty plik, który należy pobrać na stronie https://misot.pl/teleodpowiedzialny-roku-2022/, a następnie wysłać go na adres: [email protected].

Wszystkie aplikacje zgłoszone w konkursie zasilą Bazę Dobrych Praktyk tworzoną przez Grupę MiŚOT. Operatorzy będą mogli z niej czerpać planując aktywność CSR na swoim terenie.

LAUREACI:

2019 rok – Interkonekt

2020 rok – Systemia, wyróżnieni: Interkonekt, Kolnet, Promedia

2021 rok – Multimetro (Miconet), wyróżnieni: Interkonekt, Fiberway, Pasjo.net, Syrion i FajnyNet