LoRaWAN oficjalnym standardem komunikacyjnym

LoRa Alliance, globalne stowarzyszenie firm wspierających standard LoRaWAN dla Internetu Rzeczy (IoT), ogłosiło dzisiaj, że LoRaWAN został oficjalnie zatwierdzony jako standard komunikacyjny dla LPWAN przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to wyspecjalizowana agencja ONZ ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Grupy Badawcze ITU-T gromadzą natomiast ekspertów z całego świata w celu opracowania międzynarodowych standardów, znanych jako Rekomendacje ITU-T, które pełnią funkcję elementów definiujących w globalnej infrastrukturze ICT.

LPWAN to bezprzewodowa rozległa sieć małej mocy umożliwieniająca komunikację na duże odległości przy niskiej przepływności i niskim poborze energii.

– LoRaWAN od samego początku był rozwijany jako otwarty standard, co zostało docenione przez społeczność LPWAN i docenione przez sprawne wdrożenie w ramach IoT – powiedziała Donna Moore, dyrektor generalna i przewodnicząca LoRa Alliance.

Bilel Jamoussi, szef grup badawczych w Biurze Normalizacji Telekomunikacji ITU, dodał, że należy pochwalić członków ITU i LoRa Alliance za ich współpracę:

– Współpraca między społecznościami normalizacyjnymi wciąż zyskuje na znaczeniu wraz z przyspieszającą transformacją cyfrową światowej gospodarki.

LoRa Alliance to otwarte stowarzyszenie non-profit, które od momentu powstania w 2015 roku stało się jednym z największych i najszybciej rozwijających się sojuszy w sektorze technologii. Jego członkowie ściśle współpracują i dzielą się wiedzą, aby ulepszać i promować standard LoRaWAN jako globalny standard bezpiecznej łączności.

Standard umożliwi obsługę szerokiej gamy aplikacji IoT, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. Został już wdrożony przez ponad 155 głównych operatorów sieci komórkowych na całym świecie.

Więcej informacji: lora-alliance.org