Fundacja „Lokalni” wspiera młodych dziennikarzy

Rozpoczęta w tym roku współpraca Fundacji „Lokalni” ze Stowarzyszeniem „Potęga Prasy” pozwala młodym dziennikarzom szybciej i sprawniej zbierać informacje dzięki nowoczesnej technologii.

„Potęga Prasy” to obóz dziennikarski, podczas którego uczestnicy próbują swych sił w prasie, radiu i telewizji. Czerpią najnowsze informacje głównie z internetu, gdyż jest to dziś najszybszy i najprostszy sposób na zdobycie wiadomości ze świata.

– Co roku obozowicze zaskakują nas swoimi pomysłami, umiejętnościami i zaangażowaniem – stwierdza Adam Owczarek, prezes zarządu Stowarzyszenia „Potęga Prasy”. – Pojawia się tu wiele interesujących osobowości. Cieszymy się tym bardziej, że część młodych dziennikarzy łapie bakcyla dziennikarskiego, z chęcią wraca do nas podczas kolejnych wakacji, a nawet znajduje pracę w „dorosłych”, często ogólnopolskich mediach.

Obozowicze działając pod patronatem Tygodnika „ANGORA” tworzą gazetę o dźwięcznej nazwie „Rewalacje”, filmy i inne produkcje wideo pod szyldem „TeVa Rewal” oraz prowadzą prawdziwe radio, nadające zarówno poprzez tradycyjną antenę, jak i w internecie.

– Program „RewalStacji” jest w całości prowadzony przez uczestników obozu w wieku od 12 do 19 lat, którzy mają okazję spróbować smaku pracy w studio radiowym, oczywiście pod okiem specjalistów. Dla obozowiczów to często pierwsze zetknięcie z radiem – wyjaśnia Maciej Wójcik, dziennikarz „Polskiego Radia Czwórka” i absolwent „Potęgi Prasy”, który w tym roku po raz kolejny odpowiada merytorycznie za działalność radia. – Na początku jest nieśmiało, ale po kilku dniach pobytu okazuje się, że obozowiczów nie da się namówić do wyjścia ze studia.

Warto podkreślić, że w te wakacje RewalStacja zabrzmiała dokładnie po raz 20. Fundacja „Lokalni” pomogła zapewnić młodzieży komfortowe i bezpieczne nadawanie programu oraz surfowanie po sieci w poszukiwaniu informacji. Obóz otrzymał nowoczesny router oraz koszulki dla uczestników obozu.

Głównym celem Fundacji „Lokalni” jest promowanie w środowisku Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa ta wspiera również lokalne firmy i pomaga im w promocji wśród społeczności.

Stowarzyszenie „Potęga Prasy” jest organizacją powołaną w 2017 roku celem wspierania dziennikarstwa i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Propaguje działalność na rzecz rozwoju edukacji dziennikarskiej w środowisku szkolnym, promuje oraz wspiera ruch gazetek i mediów szkolnych, przekazuje dobre praktyki w dziedzinie publicystyki i dziennikarstwa, przyczynia się także do budowy społeczeństwa obywatelskiego wśród dzieci i młodzieży.

Działania uczestników obozu można śledzić na stronie: www.rewalstacja.pl (radio), https://www.youtube.com/c/potegaprasy/videos oraz na portalu www.potegaprasy.pl