Fundacja Lokalni w drodze ku organizacji pożytku publicznego

Działająca od 2019 roku Fundacja Lokalni w ciągu kilku miesięcy powinna stać się organizacją pożytku publicznego. W pierwszym kwartale zmienił się statut organizacji, doszło również do zmian w zarządzie.

W 2023 roku sąd zarejestrował zmiany w statucie Fundacji Lokalni. Rozszerzono zakres aktywności organizacji. Od kilku tygodni może ona również działać na rzecz społeczności lokalnej, w której funkcjonują operatorzy. Wcześniej pomoc fundacji była dedykowana jedynie małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym i ich pracownikom. – Nasze działania zostały rozszerzone również na klientów MiŚOT-ów i społeczność lokalną – informuje Daniel Piecuch, prezes Fundacji Lokalni.

Pod koniec marca rada Fundacji Lokalni podjęła również decyzję o zmianach w zarządzie, który obecnie pracuje w składzie: prezes Daniel Piecuch, wiceprezesi Aleksandra Czerech i Paweł Gniadek. – Oczywiście wszyscy członkowie organów fundacji, czyli rady i zarządu, działają społecznie, nie pobierając za swoje zaangażowanie żadnego wynagrodzenia – informuje Aleksandra Czerech.

Zmiany w statucie oraz zebrane już kilkuletnie doświadczenia otwarły drogę do przygotowania oficjalnego wniosku o przyznanie Fundacji Lokalni statusu organizacji pożytku publicznego.

– Do połowy roku dopełnimy wszystkich formalności, które leżą po naszej stronie w tej sprawie. Będziemy czekać na decyzję, która otworzy nam nowe możliwości. Pozwoli to na zbieranie środków z podatków, a następnie przekazywanie ich potrzebującym wskazanym przez operatorów w środowiskach lokalnych, gdzie działają – mówi Daniel Piecuch.

Fundacja Lokalni niesie pomoc potrzebującym od kilku lat. Wsparła już wiele inicjatyw, pomogła również potrzebującym pracownikom firm operatorskich. W marcu była organizatorem finału kolejnej edycji konkursu TeleOdpowiedzilany Roku 2022, promującego wartości z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu w środowisku operatorskim.

– Kolejna edycja zakończyła się sukcesem. Wpłynęło więcej aplikacji niż w poprzednim roku, który już był rekordowy, dostaliśmy wtedy trzy razy więcej zgłoszeń niż rok wcześniej. Na gali w Wiśle, podczas Lokalnego Zjazdu MiŚOT, nagrodziliśmy tegorocznego laureata – firmę Beskid Media, wręczyliśmy również trzy wyróżnienia dla spółek: Syrion, Comnet Multimedia i Miconet. Jesteśmy pod wrażeniem poziomu działań, które prowadzili w swoich środowiskach lokalnych MiŚOT-y – mówi Paweł Gniadek.

Jesienią Fundacja Lokalni oraz Grupa MiŚOT ogłoszą kolejną edycję swojego prestiżowego konkursu. Warto już teraz pomyśleć o złożeniu aplikacji opisującej lokalną aktywność z obszaru CSR.

Zachęcamy również do wsparcia fundacji: strona z numerem konta https://lokalni.org.pl/