1,5% na Fundację Lokalni

Do końca kwietnia rozliczamy swoje PIT-y. Nie zapomnijcie, że 1,5% z waszych podatków może wesprzeć projekty prowadzone przez działającą na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych Fundację LOKALNI. 

Fundacja LOKALNI uzyskała status organizacji pożytku publicznego w 2023 roku.

– Od lat działamy na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Jesteśmy blisko ludzi, dostrzegamy potrzebujących. Promujemy w środowisku operatorskim społeczną odpowiedzialność biznesu. Podczas wielu wydarzeń dzielimy się wiedzą, wspieramy innowacyjność, dobre relacje z pracownikami i klientami. Pomagamy też w  ograniczaniu negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstw na środowisko – zachęca Aleksandra Czerech prezes Fundacji LOKALNI 

Fundatorem organizacji jest Stowarzyszenie e-Południe, które przez pięć lat wspierało ją. Zarząd stowarzyszenia deklaruje dalszą pomoc, ale liczy też na MiŚOT-ów. Dzięki wsparciu operatorów i ich pracowników inicjatywy lokalne i projekty prowadzone przez fundację zyskają jeszcze większy rozmach.

– Jesteśmy otwarci na rekomendacje środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych i wskazanie inicjatyw, które warto wspierać – zachęca Aleksandra Czerech.

Jednym z projektów Fundacji LOKALNI jest konkurs TeleOdpowiedzialny Roku.

– Za nami kolejna edycja tego przedsięwzięcia. 11 kwietnia ogłosiliśmy TeleOdpowiedzialnych Roku 2023. Kolejny raz otrzymaliśmy więcej aplikacji niż rok wcześniej. Świadczy to o tym, że operatorzy są społecznie odpowiedzialni i to, co dzieje się wokół nich, nie jest im obojętne – mówi Paweł Gniadek, wiceprezes Fundacji LOKALNI.

Wypełniając PIT, pamiętaj o Fundacji LOKALNI.

KRS Fundacji Lokalni: 0000 81 47 04